fbpx
Дозвілля
Зима в Україні може побити рекорди: синоптики дали прогноз

Зима-2017-2018 може побити всі рекорди температурних режимів.

Таку думку висловила завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, передає “Апостроф“.

Суворими три зимових місяці не будуть, а температура повітря буде на 2-3 градуси вище норми.

“Тенденція істотного підвищення температури за місяць, за зиму і, в кінцевому підсумку, за сезон, відзначається із середини 70-х років минулого століття. Це глобальні тенденції, які стосуються, природно, і України. Найбільші зміни спостерігаються саме взимку і влітку. При цьому для зими ще характерне істотне зростання саме мінімальної температури. Найтепліше у нас останнє десятиліття, зокрема останні три роки: 2015-й, 2016 й і, можливо, 2017-й стануть найтеплішими роками за весь період спостережень”, – додала Балабух.

За її словами, тепер зими будуть набагато теплішими, ніж 20-40 років тому.

Водночас народний синоптик Леонід Горбань розповів, що морози прийдуть в Україну вже в грудні, а Новий рік можемо зустріти з легкими морозами і снігом.

“У перших числах грудня українців вже чекають легкі морози: нічні 3-4 градуси нижче нуля, вдень близько нуля. Так буде тривати до 4 грудня. З 4 по 7 грудня очікується відлига – 2-3 градуси тепла. З 10 по 22 грудня знову будуть морози, але нас чекають “гойдалки”. Так, з 10 по 15 грудня очікується 3-5 градусів нижче нуля, а до 16-17 грудня прийдуть морози сильніші: мінус 11-16 градусів. З 23 по 26 грудня знову очікується відлига, але з 28 числа повернуться морози, хоч і не дуже сильні – мінус 3-6 градусів”, – розповів він.

Читайте також: У Запоріжжі пoмeр чоловік який з сильним бoлeм в животі поневірявся в трьох лікaрнях, перш ніж йому надали реальну дoпoмoгу

Джерело.