fbpx
Події
Звільнений з полону бойовиків: мені говорили – про тебе забули, я в це не вірив

Звільнений з полону бойовиків «ДНР» – «ЛНР» екс-співробітник СБУ і працівник місії ООН Юрій Супрун під час брифінгу заявив, що перебуваючи в полоні, не вірив, що його кинуть

Дуже важко передати і виразити свої почуття, які у мене на душі, тому що повернувся додому, повернувся на батьківщину. Я є співробітником ООН і зобов’язаний бути стриманий у своїх емоціях, і в певному сенсі в своїх висловлюваннях.

Але коли мені говорили, що після затримання і арешту, що тебе кинули, про тебе забули, що ти залишишся тут на невизначений термін і тобі ніхто не допоможе, я в це не вірив – я знав і розумів, що моя держава, наш уряд, люди, які за це відповідають, не забудуть нас, тих, хто були незаконно арештовані, незаконно утримувалися на території «ЛНР» і «ДНР».

Я їм за це дуже вдячний, тому що зараз ми тут, зі своїми сім’ями, повернулися додому і будемо жити, будемо далі працювати», – сказав Супрун.

Нагадаємо, що сьогодні стало відомо про звільнення з полону українських заручників Володимира Жемчугова і Юрія Супруна.

«Володимир Жемчугов і Юрій Супрун звільнені з полону! Їм буде надано необхідну медичну допомогу», – написав сьогодні президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter.

Володимир Жемчугов не військовий, у полон потрапив після того, як випадково підірвався на розтяжці. Бойовики звинувачують його в диверсійній діяльності, і міняти не бажали. Вибухом йому травмувало очі, відірвало руки, осколки потрапили в живіт і стегна. Бойовики ж звинуватили його в підриві залізничних колій і ліній електропередач.

«Володю зустрічала його мужня дружина, Олена, він вже поговорив телефоном з мамою і президентом… Понівечений, без кінцівок, майже сліпий, захоплений рік тому бойовиками, останні кілька місяців Володимир провів навіть не в тюремній лікарні, а в камері, звідки його тягали на «суд» , погрожуючи тридцятирічним ув’язненням. В такому страшному стані орки утримували Володю в тюрмі… Я не знаю, як серце Олени , дружини, витримало цю іх зустріч…», – зазначила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Читайте також: На Яворівському полігоні під час навчань загинув боєць

Джерело.