fbpx
Дозвілля
Зупинити істерику: фрази, які допоможуть батькам заспокоїти малюка

Коли у дитини починається істерика, багато батьків готові погодитися на будь-які його вимоги, аби тільки він заспокоївся. Але чи правильно це? І чи існує можливість уникнути істерики, не поступившись при цьому проханням крихітки?

Блогер Хізер Стейжер поділилася з іншими батьками декількома фразами, які, на її думку, діють безвідмовно. Про це вона написала на сайті YourTango.

Ти запитав – я відповіла

Уявіть собі діалог з дитиною:

– Матусю, можна ми купимо цю іграшку?

– Ні.

– Але у мене такої немає!

– Ти запитав – я відповіла.

Далі дитина може продовжити спроби домогтися свого, але завдання батьків просто повторювати цю фразу. Станьте на деякий час роботом.

Це питання не обговорюється

Знову уявляємо діалог з малюком:

– Мамо, можна мені піти в гості до друга?

– Ні, вже пізно.

– Ну, будь ласка, я ненадовго?

– Це питання не обговорюється

Все, що буде говорити ваша дитина після цієї фрази, вже не повинно мати значення. І ваше основне завдання – не вступити в дискусію.

Рішення прийнято. Якщо ти запитаєш знову, я вживу заходів

Припустимо, дитина просить подивитися під час обіду мультфільм. Спочатку ви нагадуєте їй, що у вашій родині під час їжі не прийнято дивитися телевізор. Далі, коли вона починає просити, говорите фразу “Рішення було прийнято. Якщо ти запитаєш знову, я вживу заходів”. Після ще однієї спроби дитини вас умовити, оголошується вердикт: “Я сказала – мультфільм зараз дивитися не можна. Тепер його не можна дивитися весь день”.

Розмова завершена

Діалог з дитиною:

– Мамо, можна я піду на вулицю?

– Ні, на вулиці йде дощ, а ти трохи застуджений.

– Але я одягнуся тепліше і візьму парасольку!

– Розмова завершена.

Далі, як і в разі фрази “Ти запитав – я відповіла”, ви перетворюєтеся на робота.

Варто зазначити, що перший час істерики триватимуть. Будуть сльози, крики, незгода. Це нормальна частина процесу виховання. Але, якщо ви не будете поступатися, продовжуючи спокійно повторювати прийняте рішення, з часом дитина зрозуміє, що, якщо мама сказала “ні” – це означає “ні” і нічого іншого тут не мається на увазі.

Читайте також:ГОВОРИ КРАСИВО: 15 УКРАЇНСЬКИХ СЛІВ, ЯКІ ЗАМІНЯТЬ НАШ СУРЖИК

Джерело.