fbpx
Дозвілля
Зона комфорту: як змінити життя – п’ять простих кроків

Місяць – перш, ніж сказати “ні”

Розпочнемо з того, що якщо людина прагне змін у своєму житті, то це можливо лише через нові дії, відзначила в коментарі сайту “24” тренер з особистої ефективності, психолог, автор методик з аналізу життя та розвитку навичок Ірина Оксенюк. І другий важливий момент – продовжувати це робити впродовж певного часу, хоча б місяць, перш, ніж сказати, що це мені підходить чи це не працює.

Перш ніж формувати систему самоорганізації, братись за вивчення фішок тайм-менеджменту чи будувати амбітні плани, пояснює психолог, варто проаналізувати кілька останніх років і визначитись, що насправді вам потрібно. Переоцінка цінностей, пошук і перефразування установок, аналіз оточення й визначення істинних мотивацій – це те, що відповідає на питання: “Що мені потрібно? Навіщо мені це потрібно? Куди буду рухатись?” Це той мінімум, який варто робити хоча раз в 5 років і жити усвідомленим життям.

Кілька звичок – до Нового року

Щоб кожен ваш день був більш продуктивним, наголошує тренер з особистої ефективності, достатньо п’яти простих кроків:

Крок 1. Визначте свій продуктивний час доби. Не за схемою жайворонок-сова, а за реальним спостереженням за собою хоча б впродовж 2-3 днів. Просто сплануйте звечора день, а потім впродовж нього вносьте корективи, якщо щось пішло не за планом. Так ви знайдете що чи хто “пожирає” ваш час, а також – в яку частину дня ваш мозок краще працює, ви більше концентруєтесь та якісно виконуєте поставлені перед собою завдання. Повірте, результати можуть вас дуже сильно здивувати. І всі важливі зустрічі або час для нових ідей/проектів плануйте саме в цей проміжок часу,– підкреслює Оксенюк.

Крок 2. Pomodoro. Мінімум 1 день в тиждень працюйте за методом Pomodoro, де 4 однакові відрізки часу (по 25 або по 40 хв) – це час вашої максимальної концентрації та час на перерву (по 3-5 хв) між ними. Так ви привчаєте мозок не відволікатись і він починає концентруватись на самій роботі, її продуктивності.

Крок 3. Відслідковуйте результат кожної своєї дії, а не процес. А ще краще – підводьте підсумок дня по виконаним справам або на скільки відсотків ви наблизились до виконання. Тобто, справа може бути об’ємна, наприклад, написання книги, але ж ви можете виміряти скільки сторінок чи розділів написали саме сьогодні – це і є результат.

Крок 4. Заведіть щоденник успіху й щодня записуйте свої результати. Тобто що вам вдалось досягнути за сьогодні (як кінцевий результат, так і виконана конкретна задача на шляху до цілі). Це також слугує хорошим приводом для спостереження за собою й занотовування фактів, а не навіяна думка зі сторони.

Крок 5. Плануйте своє життя/справи стратегічно, щоб знати не лише “скільки всього зробити”, але й “навіщо?” – чітка ваша (не нав’язана) мотивація розчистить шлях в досягненні своїх цілей. Тоді сказати “ні!” своїм “пожирачам часу” буде легко, а задачі стануть більш конкретні, розбиті на менші частини, що під силу виконати, якщо концентруватись на кожній по черзі, поступово.

Якщо бажаєте швидких змін і хочете відчути їх ефект негайно – візьміться за розвиток кількох звичок до Нового року, підкреслює тренер з особистої ефективності. Якщо розписати свій алгоритм розвитку звичок, врахувати особисті нюанси мотивації (зовнішньої чи внутрішньої), розписати поступове навантаження й скласти ланцюжок послідовних звичок, то за 3 місяці отримаєте колосальні результати. Просто не беріться за одночасний розвиток 2 звичок з однієї сфери життя, наприклад: кинути курити та відмовитись від фаст-фуду – це подвійний стрес і лінь вам підкаже чимало причин, щоб кинути цю затію. Краще замінити куріння на щось корисне в цьому місяці, а от до фаст-фуду перейти в наступному.

Читайте також: Тільки 1 з 8 людей може знайти на цій картинці третю фігуру. Завдання не з легких!