fbpx

Знеболюючі шкодять серцю: революційне дослідження вчених

Експерти Університету Монреаля довели, що прийом знеболюючих препаратів збільшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Такі результати стосуються препаратів iбупрофен, целекоксiб, диклофенак, напроксен i рофекоксiб, йдеться у Science Alert. Це так звані нестероїднi протизапальні засоби.

Канадські вчені проаналізували дані майже 500 тисяч пацієнтів. Виявилось, що будь-яка доза цих ліків може спричинити серцевий напад навіть після першого тижня. Ризик може збільшуватись на 25%.

Читайте також: Ліки з реклами – неефективні: імунолог спростував найпопулярніші міфи про грип

Однак тут 25% стосується не окремої людини, а групи людей. Тобто частота серцевих нападів у добровольців, які приймали ліки, зростає на чверть, тобто, наприклад, з 4 до 5 відсотків.

“Ризики відносно невеликі і для більшості людей, у яких немає високого ризику серцевого нападу, ці висновки мають мінімальні наслідки. Всі ефективні ліки мають небажані ефекти, в тому числі і знеболюючі, але це дослідження не причина, щоб викликати занепокоєння у більшості споживачів цих препаратів”, – запевнив фармаколог Стівен Еванс.

Джерело.

You cannot copy content of this page