fbpx
Події
Знайдено антитіла для нейтралізації вірусу Зіка

Науковці у США виявили і випробували на мишах людські антитіла, які здатні долати вірус Зіка африканського, азіатського й американського різновидів.

Як повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на науковий журнал Nature, антитіла взяли від пацієнтів, які раніше перенесли це захворювання.

Зокрема, антитіло ZIKV-117 ефективно подіяло під час лікування вагітних і невагітних мишей, помітно знизивши ймовірність патології тканин, зараження плоду, а також випадки смертності.

Передбачається, що виявлені антитіла зможуть завадити передачі інфекції від матері до дитини, а також допоможуть у створенні вакцини від вірусу.

Нагадаємо, вчені встановили, що коли вірус вражає дорослу людину, інфікуються деякі нервові тканини, зокрема органи зору.

Вірус Зіка вперше відкрили у 1947 році в Уругваї. З 2015 року він почав стрімко поширюватися в країнах Латинської Америки. На початку цього року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах лихоманки Зіка загрозою світового масштабу.

Відомо, що вірус передається людині переважно через укуси комарів і с….вим шляхом. Основну небезпеку вірус становить для вагітних, бо може зумовити мікроцефалію у дитини. За даними ВВС, у Бразилії з цим діагнозом вже народилися кілька тисяч малюків.

Читайте також: У ТЕРНОПОЛІ ПЕРЕПОЛОХ ЧЕРЕЗ НЕВІДОМУ ІНФЕКЦІЮ У ДИТСАДКАХ. ЩО КАЖУТЬ МЕДИКИ?

Джерело.