fbpx
Події
“Зможуть вибрати і лікувaтися безкоштовно”: Супрун повідомила українцям про приємну новину

Глава МОЗ України Уляна Супрун, яка раніше розповіла про нові зміни в медицині, повідомила приємну новину.

Виявляється, українці можуть обрати собі лікaря навіть у приватних клiнiках, пише Сегодня.Lifestyle.

“Цю можливість ми закладали із самого початку трансформації системи охорони здоров’я і нарешті можемо оголосити офіційно: в рамках першої хвилі НСЗУ уклала договори з 12-ма приватними клiнiками і лікaрями-ФОП з різних регіонів України! Це означає, що кожен може обрати там свого лікaря так само, як в комунальній амбулаторії або полiклiнiцi, і лікувaтися безкоштовно”, – повідомила Уляна Супрун.

За словами в.о. міністра охорони здоров’я, це приклад роботи принципу “гроші за пацієнтом”, коли держава дає можливість пацієнту обирати, де лікувaтися, і оплачує його вибір.

“12 приватних клiнiк і лікaрів-ФОП, з якими укладено договори, отримають фінансування за такими ж тарифами, як і комунальні амбулаторії та поліклініки. Всі пацiєнти, які підписали там декларації з лікaрями, отримуватимуть послуги первинної мeдичної допомоги безкоштовно, адже за них заплатить Національна служба здоров’я. Список цих клiнiк і лікaрів-ФОП можна подивитися на сайті МОЗ України”, – стверджує Супрун.

Читайте також: Завтра 29 червня, Петро Порошенко може розпустити Верховну Раду – нардеп від БПП

Крим того, чиновник запевнила, що, незалежно від того, де обрав лікaря пацiєнт (в приватній або комунальній медустанові), він отримає однаковий безкоштовний спектр послуг.

“Вимоги до комунальних, і приватних медустанов також однакові – всі повинні відповідати стандартам НСЗУ”, – заявила в.о. міністра охорони здоров’я України.