fbpx
Події
Зміни в кредитуванні: тепер штрафи не ростимуть

Українцям переписали правила споживчого кредитування. Рада прийняла закон, згідно з яким змінюється черговість оплати кредитних платежів.

Спочатку стільці, потім штрафи

Раніше банки за рахунок грошей, принесених позичальником, гасили спочатку штрафи, а потім відсотки і тіло кредиту. Тепер же в першу чергу буде гаситися прострочена заборгованість, з суми, що залишилася буде покриватися сам кредит, і лише в останню чергу стануть сплачуватися нараховані штрафи.

“За замовчуванням банки зазвичай прописували спочатку покриття штрафних санкцій, потім відсотків і далі тіла кредиту. Однак споживач міг попросити змінити цей пункт договору. Новим же законом у банків просто забрали поле для маневру”, – підкреслив керуючий партнер юридичної фірми Гліб Сегіда.

Безпроцентних кредитів більше немає

Також кредиторам заборонили розповідати людям про псевдодешеві кредиті. Тепер не можна рекламувати кредити з нульовими процентними ставками. Фінансисти зобов’язані повідомити про вартість позик з усіма деталями: від процентної ставки до всіх супутніх при кредитуванні послуг. Також вони повинні повідомляти клієнтам орієнтовну суму позики.

Крім того, нові правила забороняють змінювати розмір кредитної ставки незалежно від того, що накоїв позичальник. Сьогодні кредитори часто залишають за собою право підвищувати ставку, якщо людина прострочує платежі. Також заборонено зміну без згоди позичальника порядку розрахунку “плаваючої” кредитної ставки.

Схаменися поки не пізно

Українцям дали право відмовитися від наданого кредиту протягом 14 днів. Максимальний штраф за позикою не може перевищувати 15% простроченого платежу.

Читайте також:В УКРАЇНІ ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ВИХІД НА ПЕНСІЮ

Але і отримати кредит буде складніше: кредитування по паспорту і коду зникне. Вводиться обов’язкова перевірка фінансового стану позичальника не тільки у відділеннях банків, а й у всіх кредитуючих точках. Сьогодні багато кредитних спілок та фінансових компаній не перевіряють одержувача кредиту, і навіть не просять довідку про доходи.

Джерело.