Події
ЗМІ: В Ірані стратили вченого-ядерника, який повернувся з США

В Ірані стратили фізика-ядерника Шахрама Амірі. Офіційно влада країни не підтвердила цю інформацію, але про смерть вченого повідомила його мати, передає в неділю, 7 серпня, агентство dpa. За її словами, Амірі повісили в середу, 3 серпня, в Тегерані. Матері повернули його тіло зі слідами мотузки на шиї.

В останні роки в ЗМІ з’являлася суперечлива інформація про 39-річного вченого. У 2009 році він пропав під час хаджу в Мекку. За одними даними, Амірі сховався в США і став інформатором, який надав Сполученим Штатам “цінну інформацію”. За іншими даними, його викрали саудівці та американці. У 2010 році Амірі за сприяння посольства Пакистану в США зміг повернутися до Ірану.

Вчений стверджував, що ЦРУ катувало його, намагаючись отримати інформацію про ядерну програму Ірану, проте він відмовився надавати її. В свою чергу держсекретар США Хілларі Клінтон стверджувала, що Амірі вільно прибув до Сполучених Штатів і так само вільно покинув країну.

На батьківщині його спочатку зустрічали, як героя, але пізніше заарештували за звинуваченням у шпигунстві на користь ворожої Ірану держави і в підсумку засудили до 10 років позбавлення волі. У 2015 році сім’я вченого заявляла, що їй невідомо, де міститься Амірі.

Читайте також: В ІРАНІ ОДНОГО З НАЙБАГАТШИХ БІЗНЕСМЕНІВ ЗАСУДЖЕНО ДО СМЕРТНОЇ КАРИ

Джерело: Російська служба DW

Реклама

Related Post

facebook