fbpx

Зіслання Святого Духа також гілками й квітами вітають

У Троїцьку суботу господині готуються до свята і печуть калачі. Один із калачів обов`язково кладуть на підвіконня, щоб задобрити русалок і лісових мавок. Також маленькі калачі роздають жебракам.

Здавна до Трійці господині приводять у порядок дім і прикрашають своє житло. У давнину на іконах і образах у покутті розвішували чисті вишиті рушники, лавки застеляли покривалами, доріжками і килимками, на ліжках одну на іншу складали гарно вишиті подушки.

Головною прикрасою, звичайно ж, є квіти і трави. Чоловіки йшли в ліс, у поле і на річку за зеленими гілками і болотними травами. Ними прикрашали образи, двері в оселю, ворота і стовпи, розкидали по підлозі, і дім наповнювався незвичайним соковитим ароматом трав і квітів.

Читайте також: День батька в світі: зворушлива історія свята

tur-troitca-lvov_7

На Трійцю обов`язково святять квіти, в основному польові, і букети, складені з пахучих трав і зелених гілок дерев: берези, липи, клена, дуба, горобини, а також аїру, м`яти, меліси, любистку тощо.Після церковної служби освяченими травами легенько шмагали всіх рідних і членів сім`ї, бажаючи їм здоров`я.

trijcya-572x429

За народними переказами, на Зелені свята з річок, озер, ставків на берег виходять русалки. Вони веселяться, водять хороводи, співають пісні, гойдаються на гілках дерев. Щоб дізнатися свою долю, потрібно заглянути у воду, де до зорі купалися русалки.

3

Небезпечно на Трійцю самостійно йти у ліс або поле – там вас можуть зустріти русалки і залоскотати до смерті. Тому, щоб задобрити русалок, оселі прикрашали березовими, кленовим, липовими гілками.

Дівчата сплітали маленькі віночки з квітів і трав, які розвішували на образах. На Трійцю такі вінки святили, щоб вони охороняли будинок від нечистої сили і зла.

Також для захисту від русалок у водоймах і колодязях під час хресної ходи святили воду. Цією ж водою освячували будинки та господарські споруди.

Читайте також: Трійця 2016: народні прикмети

Джерело.

You cannot copy content of this page