fbpx
Події
Зірка Героя України капітана Петраківського, який впав у кому через лікарську помилку, виставлена на продаж. На лікування потрібно $ 700 тис (відео)

Український військовослужбовець, Герой України Олександр Петраківський найбільше постраждав не від важкого поранення на Луганщині, а в тилу від рук медиків.

Недбалість допустили у двох найкращих військових госпіталях України, внаслідок чого чоловік провів два роки в комі, про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН.

Щоб розбудити тата з коми, донька військового Настя здолала тисячі кілометрів. Батько на лікуванні за кордоном у майже безнадійному стані таки відчув найщиріші обійми і хоч на мить відкрив очі. Це диво, яке не під силу було навіть найкращим медикам, сталося торік. Сьогодні батько Олександра Петро – полковник, спецпризначенець ЗСУ – згадує день трагедії до дрібниць. 20 липня 2014 року його син повів розвідгрупу в напрямку Луганська. Ціною свого життя мав відволікти ворога, щоб вивести з оточення цілу колону вояків. Але вижив. На операцію прийшов у лікарню самотужки. Але вже там впав у кому. Рідні лише згодом дізналися, що то була халатність. Чомусь наступного ж дня Петраківського відправили уже до львівського шпиталю. Але і там стан воїна тільки погіршувався. Тоді прості українці зібрали кошти Олександрові на лікування за кордоном. І боєць аж у заморській клініці почав оклигувати. Саме тоді батьки стали вимагати перевірити, чи все правильно робили українські медики.

“Йому влили наркоз. Йому ввели скажену дозу, конячу, напевне. Бо бачили, що здоровий пацан, щоб узяло по-справжньому. Ну, взяло так, що серце зупинилося, розумієте. Ба, більше, трубку вставили не в дихальні шляхи, а в стравохід! Це лікарі – професори там всі”, – скаржиться батько героя.

Спеціальна комісія радила покарати недбальців. Але всі лікарі продовжують працювати і висновки комісії заперечують.

“Його привезли черед добу після отримання поранення – осколкового поранення голови, правої лобної області з формуванням вдавленого перелому лобної кістки. Це поранення завжди супроводжується забоєм головного мозку. Якщо про наш етап, я кажу, що ситуація була не проста. Він був надзвичайно важким пацієнтом. Такі пацієнти бувають рідко”, – розповів начальник нейрохірургічного відділення військового-медичого клінічного центру в Харкові Сергій Бібченко.

Батьків уже давно не цікавить покарання. Бо кожен день у їхнього сина відмирають клітини мозку. Відлік часу пішов на години. А держава, яка визнала свою помилку рішенням комісії МОЗ, досі відмовляється допомогти. Батько уже два місяці живе у дешевих київських гуртожитках, щоб зрання оббивати пороги вищих чиновників.

“Прийдіть завтра, післязавтра, прийдіть учора!”, – переповідає він слова чиновників.

Він зумів потрапити навіть на зустріч з президентом. “Вислухав мене, потиснув руку. І пообіцяв: усе буде добре, батьку, все буде добре! Що для мене ще треба? Це сказав не хто-небудь, не голова колгоспу, а сам президент”, – каже полковник у відставці.

Але поки сім’я сам на сам з бідою. Мати через інтернет показує, як іноземні медики щодня роблять синові фізіотерапію.

І в нього вже є погрес – він намагається говорити. Нині родині потрібні близько 700 тисяч доларів на лікування в США. Батько навіть виставив на продаж синову медаль – Героя України.

Джерело.