fbpx
Події
Журналісти показали хатинку київської судді, що живе на одну зарплату (відео)

Голова Голосіївського районного суду міста Києва Олена Первушина проживає в будинку площею 470 м2 в селі Проців під Києвом, що належить її колишньому чоловікові.

Про це дізналися активісти Prosud.

“Під час написання даної статті в одного з наших активістів, який також долучався до підготовки матеріалу для цього розслідування, вдома відбувся обшук. На нас навіть намагалися виходити незнайомі люди з проханнями не публікувати дане розслідування, тому що суддя, про яку ми збираємося писати, робить дуже багато “корисного” для військової прокуратури. Проте такі дії лише підігріли наш інтерес до даної судді та ще раз підтвердили інформацію, яку ми мали стосовно неї”, – написали активісти.

Йдеться про голову Голосіївського районного суду міста Києва – Первушину Олену Сергіївну, яка займає вказану посаду ще з 2007 року.

“Незважаючи на те, що відповідно до ст. 20 закону “Про судоустрій та статус суддів” одна й та ж особа не може бути головою суду більш як два строки поспіль, Первушина вже чотири рази ставала головою цього суду. Ті ж, хто зустрічався з роботою Голосіївського суду, переконані – без голови суду там мало що вирішується. Розповідають і про міцні зв’язки з Головною військовою прокуратурою”, – розповідають активісти.

Вони зазначають, що у часи Революції Гідності Голосіївський суд активно долучився до переслідування активістів: слідством встановлено, що “судді Майдану” діяли на підставі вказівок з Адміністрації президента, які транслювались через голів судів.

“Тому роль судді Первушиної у масовому порушенні суддями Голосіївського суду присяги також має бути предметом розслідування”, – переконані активісти.

Щодо майнового стану судді, то, згідно з декларацією за 2014 та 2015 роки, єдиним доходом родини Олени Сергіївни є її суддівська заробітна плата.

“У декларації за 2014 рік також не значиться жодного рухомого чи нерухомого майна судді. Однак, заповнюючи електронну декларацію, Олена Сергіївна все ж таки згадала про житло, а саме – чималий будинок площею 470 м2 в селі Проців, поблизу Києва, що належить її колишньому чоловікові”, – розповіли активісти.

Читайте також: З 15 мільйонами збережень губернатор просив в держави допомогу по безробіттю

Джерело.