fbpx
Без рубрики
Журналіст опублікував відеодоказ про зв’язки Савченко з ультраправою організацією

Народна депутатка Надія Савченко брала участь в заходах організацій, які мали тісні зв’язки з на той час партією Віктора Медведчука СДПУ(о) і “Партією регіонів”.

Про це повідомив український журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні прислали цікавий запис 2006 року. Це передача на харківському ТБ за участю Надії Савченко. Мабуть, це перша її поява в телевізорі.
12 років тому Савченко брала участь у військово-патріотичних іграх, які були організовані в Харкові львівською організацією СВІМ (Система воєнізованіх ігор молоді). У сюжеті йдеться, що СВІМ – це такий аналог скаутської організації”, – пише Казанський.

Разом з тим журналіст зазначає, що СВІМ нагадує типову ультраправу організацію.

“Їх емблема – трипроменева свастика. Активісти салютують “від серця до сонця”. Словом, це ті, кого в російських ЗМІ прийнято називати “українськими фашистами” і “бандерівцями”. Але що ця організація робить в Харкові і чому про неї дають позитивний сюжет на місцевому ТБ в 2006 році, якраз коли “Партія регіонів” активно боролася з “бандерівцями”?– зазначив він.

За словами Казанського, СВІМ – не просто організація. Її засновником є на той час заступник ще голови Харкова Михайла Добкіна – Ігор Шурма. Він ветеран партії Медведчука СДПУ(о). Нині Шурма – народний депутат вже від “Опозиційного блоку”. З 2006 по 2014 роки він працював заступником Добкіна на різних посадах. У 2014 пройшов у Верховну Раду за списком.

Читайте також: “Оплатила діаспора”: Савченко на підборах і в платті заселилася в 5-зірковий готель в Берліні, з’явилися фото

“Таким чином виходить цікава історія. Партія Медведчука і депутат від Оппоблока створюють у Львівській області українську націоналістичну організацію, яка регулярно влаштовує тренінги та вишколи для молоді. Одночасно ці ж політики кричать про загрозу українського фашизму і “кривавих бандерівців”. При цьому в їх організації світиться Надія Савченко”, – зауважив журналіст.

Також він додав, що лідер “націоналістічєского” СВІМа в Харкові Віталій Завгородній одночасно був членом “Українського вибору”, а в 2014 став активістом “Антимайдану” і вболівав за “русскій мір”. Нещодавно він хотів організувати в Харкові чергові військово-патріотичні ігри. Проте вже від іншої організації.