fbpx
Події
Журнал Time назвав президента Зеленського та “дух України” символом 2022 року

“У своєму житті багато українців хапали будь-яку зброю, яку могли знайти, і бігли захищати свої міста від загарбників, озброєних танками та ударними гелікоптерами.

Успіх Зеленського як військового лідера ґрунтується на тому, що мужність є заразною. Це (мужність – ред.) поширилося серед політичного керівництва України в перші дні вторгнення, коли всі зрозуміли, що президент “застряг” (лишився в Києві – ред.). Якщо це здається природним для лідера під час кризи, подумайте про історичний прецедент”,- пишуть  статті журналу Time.

В публікації також журналу йдеться, що Володимир Зеленський не покинув Київ у перші критичні тижні вторгнення. За весь час боїв російські окупанти так і не домоглися поставлених цілей.

“У квітні, менш ніж через два місяці після вторгнення, Зеленський сказав мені, що він постарів і змінився «від усієї цієї мудрості, якої я ніколи не бажав». Тепер, через півроку, трансформація була різкішою. Помічники, які колись бачили в ньому легковаговика, тепер хвалять його міцність. Урази, які колись могли його засмутити, тепер викликають не більше, ніж знизування плечима. Деякі його союзники сумують за старим Зеленським, жартівником із хлоп’ячою посмішкою. Але вони розуміють, що тепер йому потрібно бути іншим, набагато жорсткішим і глухішим до відволікань, інакше його країна може не вижити.

Більшу частину цього року Зеленський жив окремо від дружини та двох дітей. Головна причина – безпека; його присутність наражала б їх на більший ризик. Але він також вважає, що було б неправильно повертатися до домашніх звичок, поки так багато українських сімей залишаються розділеними війною. За кордоном живуть мільйони біженців з України, переважно жінки та діти, а чоловікам бойового віку заборонено залишати країну без спеціального дозволу, який в умовах воєнного стану не видається легко.

Але Зеленський зараз бачиться з родиною набагато частіше, ніж у перші тижні війни. Під час нещодавнього візиту його 9-річний син Кирило здивував батька своєю вмінням у військовій справі. Зеленський, схоже, пишався новими інтересами хлопчика. «Він це все вивчає. Він шукає це в Інтернеті. Він розмовляє з охороною», – сказав мені президент. «Він фанат наших збройних сил, нашої армії, і він глибоко знає, яка наша місія, що ми звільняємо, яку зброю ми маємо і чого нам не вистачає»”, – зазначають у статті.

You cannot copy content of this page