fbpx
Події
Жінки будуть служити в армії поряд з чоловіками?

В кінці лютого цього року в Раді зареєстрували широко обговорюваний законопроект про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях .

Законопроектом пропонується надати особам обох cтатей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також пропонується встановити принцип, згідно з яким жінки проходять військову службу на рівних засадах з чоловіками , включаючи рівний доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності при виконанні обов’язків військової служби.

На закінчення, автори законопроекту вважають за необхідне скасувати необґрунтовані обмеження по службі жінок у військовому запасі і проходження військових зборів чоловіками і жінками .

Законопроект вже довгий час знаходиться на розгляді профільного комітету – Комітету з питань національної безпеки і оборони, ще з 27 лютого. Ніяких дій по гучній в суспільстві ідеї не робилося.

І ось вчора Інформаційне управління Апарату ВРУ повідомило , що Члени Комітету з прав людини порадили профільному Комітету рекомендувати парламенту в першому читанні прийняти за основу законопроект № 6109 . Можливо, це зрушить питання з мepтвoї точки, і незабаром жінки будуть служити поряд з чоловіками.

Читайте також: ПCИХOЛОГ ОЦІНИВ ПОВЕДІНКУ ТРАМПА ПІД ЧАС ЗУСТРІЧІ З ПОРОШЕНКОМ

Джерело.