fbpx
Дозвілля
Жінка багато що може пробачити. Якщо любить, звісно. Та навіть, якщо не любить, а жаліє. Або шанує. Або просто від благородства. Але є одна річ, яку не те, щоб не можна було пробачити – вона теж пробачається, але це непоправно впливає на відносини. Завжди.

Жінка багато що може пробачити. Якщо любить, звісно. Та навіть, якщо не любить, а жаліє. Або шанує. Або просто від благородства – благородних жінок чимало. Може вибачити грубість, обман, лінь і навіть зраду. Але є одна річ, яку не те, щоб не можна було пробачити – вона теж пробачається, але це непоправно впливає на відносини. Завжди.

Це ситуація, коли нас чоловік не захистив. І не має значення, від чого саме: від страшної собаки. Від грубого продавця чи охоронця. Від своєї власної рідні, яка преспокійно не дає нам спокою. Це, до речі, найчастіше буває. Або від грабіжника, скажімо… Не має значення, від кого і від чого.

І аргументи можуть бути найправильнішими: “навіщо мені лізти в скандал?”, “жінки самі розберуться”, “ти сама можеш за себе постояти”… Можемо. І чудово себе захищаємо потім у результаті. Навчилися і можемо.

Поставити на місце родичів, що зарвалися, можемо і переслідувача здати в поліцію, можемо. І відповісти грубіяну так, що він злякається та втече.

Але наш чоловік нас не захистив. І це запам’ятовується назавжди. І непоправно псує відносини. Тому що захищати – головна здатність чоловіка, за яку все можна пробачити. Рятувати та захищати – ось, що у чоловікові головне. І в його коханні головне. Все інше можна забути та пробачити.

І багато жінок, які перестали любити, не одразу згадують причину. Не хочуть згадувати – важко це. Але причина завжди є. І найчастіше вона саме у цьому – нас не стали захищати. І ми впоралися самі. І стали сильнішими і розумнішими… Але такий чоловік не потрібен ні біологічно, ні психологічно. Чоловік, який не може захистити свою жінку. І свою любов.

Тож захищайте нас, будь ласка. І пам’ятайте – найсильніша і любляча жінка у душі ніколи не забуде, як її не захистили. Хоча іноді це – така дрібниця, чи не так?

Анна Кир’янова, психолог