fbpx
Дозвілля
Жест, який потрібно робити під час Символу віри

Протягом майже кожної Меси, ми читаємо Символ віри.

Однак у певний момент багато хто з нас не робить того, що потрібно. Йдеться про поставу тіла. Під час визнання віри  кожен з нас стоїть, але в певний момент потрібно виконати конкретний жест.

Про нього докладно говорить «Загальний Вступ до Римського Месалу» (невеличка книжка, яка пояснює деталі Святої Меси): 275.

Поклін висловлює шанування і честь щодо осіб або їхнього уявлення. Розрізняють два типи поклонів: нахил голови і нахил тіла) Нахил голови виконують, вимовляючи разом імена Трьох Божих Осіб, ім’я Ісуса, Марії та Святого, на честь якого відправляється Меса.

б) Нахил тіла, тобто глибокий уклін, роблять: перед вівтарем; під час читання молитви: «Всемогутній Боже, очисти і прийми нас, Господи»; під час визнання віри на слова «і воплотився з Духа Святого»; в Римському каноні на слова: «Смиренно просимо Тебе».

В такому поклоні стоїть диякон, коли просить благословення перед проголошенням Євангелія. Крім того, священик трохи нахиляється, коли під час консекрації вимовляє Господні слова.

Це означає, що під час слів: «І воплотився з Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком» ми маємо глибоко схилитися. Окрім того, в два дні на рік: в урочистостіь Благовіщення і Різдва при цих словах стають навколішки.

Символ віри співає або читає священик разом із людьми. Всі стоять. На слова «І воплотився з Духа Святого і Марії Діви…» всі глибоко кланяються, а в урочистість Благовіщення і Різдва стають навколішки. Для цього є підстави, бо таким чином висловлюється глибока пошана до того, що Ісус став людиною і помер для нашого спасіння.

Читайте також: ХРЕСТ НА МОЇЙ ШИЇ – НЕ ПРОЯВ ВІРИ. ЧОМУ Я НОШУ ЙОГО?

За матеріалами: CREDO

Реклама