fbpx
Столиця
Жepтвою “чорних нотаріусів” стала родина відомої української художниці(відео)

Чергові схеми незаконного заволодіння нерухомістю із залученням “чорних нотаріусів” продовжують розростатися Україною. Цього разу жepтвою аферистів стала родина відомої української художниці Віри Вайсберг.

Останні кілька років жінка разом із сином перебуває в Німеччині та бере участь у найвизначніших виставках Берліну, Гамбургу та Глінде. А в Україні – за час відсутності мисткині – її квартира, як з’ясувалося, отримала нових власників. Крім того, захоплене шаxраями майно художниці Віри Вайсберг виставила на аукціон Державна виконавча служба і найближчим часом збираються продати його.

Тиждень тому художниця випадково дізнається, що за цей час її 2-кімнатна квартира у Києві була переоформлена на інших осіб та взагалі готується до продажу на аукціоні. 6 лютого сусідка, яка в столиці завжди забирала кореспонденцію Віри, повідомила, що на адресу Вайсберг надійшов лист від державного виконавця, проте на ім’я невідомого Дениса Шамковера за заявою позичальника Павла Меншина. Що це за люди одразу з’ясувати не вдалося. Віра Вайсберг вирішила дізнатися усі деталі у безпосереднього адресанта листа.

“Зателефонувавши державному виконавцю, я дізналася, що моя квартира ніби-то належить іншій особі, щодо якої відкрито виконавче провадження про стягнення боргу. Якщо борг не буде погашений, то стягнення буде звернуто на квартиру”, – із заяви Віри Вайсберг про злoчин.

Читайте також: Пенсіонерка, яка 10 років тому продала квартиру, отримала повідомлення про багатотисячний борг за електроенергію(відео)

Двокімнатна квартира в Оболонському районі столиці була отримана у спадок Вірою та її сином Борисом у 2007 році. Проте в інших документах на квартиру вказано, що належить вона такому собі Валерію Стрикуну, а право власності на нерухомість хлопець отримав у 16 років. Згодом, 2016-го квартиру він дарує своєму однолітку, Денису Шамковеру, а останній вже за 2 місяці укладає договір іпотеки на 100 тисяч гривень під заставу цієї квартири. Гроші, ясна річ, не повертає, а позичальник звертається до виконавчої служби, яка й виставляє житло на аукціон.

Віра Вайсберг через представника направила заяву про скоєння злoчину до Оболонського райвідділу Нацполіції. Там заяву про злoчин внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Проте, виконавча служба Оболонського району навідріз відмовляється скасувати аукціон. А також неохоче спілкується з адвокатами та журналістами.

Старший державний виконавець Оболонського районного відділу Державної виконавчої служби Юрій Шевченко відскіпався загальними фразами: “Згідно законодавства, прийом громадян, включаючи також журналістів, проводиться середу та в п’ятницю. Мені недавно приходила вже заява щодо цього від представника стягувача. Деталі я не можу розголошувати”.

Крім того, за словами Юрія Шевченка, Державна виконавча служба не надто переймалася перевіркою оригінальності наданих документів. Власником нерухомості там вважають саме Дениса Шамковера. І так буде, допоки суд не підтвердить факту шаxрайства або нотаріальної помилки.

Між тим, в разі успішного проведення аукціону і чергового відчуження квартири, повернути її назад законній власниці Вірі Вайсберг буде уже неможливо. На сайті держпідприємства з електронних торгів “Сетам” учасниками аукціону з продажу квартири художниці вже зареєстровано 10 осіб. Торги мають відбутися 14 лютого о 9 годині ранку.