fbpx

Збирати трави та не плавати вночі: що можна і не можна робити на Івана Купалу

Збирати трави та не плавати вночі: що можна і не можна робити на Івана Купалу

Іван Купала — народне слов’янське свято, яке наші предки присвячували літньому сонцестоянню. У цей час припадає найвищий розквіт природи. 2023 року Іванів день (одна з назв свята) випадає на п’ятницю, 7 липня. Що дозволено робити у свято, а що під забороною читайте в матеріалі нижче.

Що можна робити на Івана Купалу

У цей день люди дозволяли собі розслабитися та пошуміти. Урочистість обов’язково влаштовували на природі. Жінка на Івана Купалу виходила на збирання трав — вважалося, що цього дня рослини генерують особливу цілющу силу. Звідси пішла традиція заготовляти 7 липня бані віники. Зрізані гілки не тільки були лікувальними, але й зберігали свої властивості вибивати хворобу протягом року.

Вранці на Івана Купалу жінки виходили в поля та вмивались росою. Ритуал допомагав зберігати молодість та красу. Наші пращури вірили, що 7 липня будь-яка вода допомагала вилікувати від будь-якої недуги.

Купатися намагалися великими компаніями — існувало повір’я, що це допоможе кожному плавцю уникнути самотності.

Що не можна робити на Івана Купалу

Найбільше заборон припадає не на свято, а на ніч перед ним. Поринати у воду в темну пору доби заборонялося — русалки могли потягнути на глибину. Гуляти в лісі також було не можна — людина могла стати жертвою забав дідька.

За повір’ями предків, у ніч з 6 на 7 липня погань з’являлася серед людей і могла впливати на їхні вчинки.

Тому в цей час намагалися не спати, щоб не потрапити під контроль потойбічних сил. Вогнищами відлякували всі чужі людям сутності. Через нечисть на Івана Купалу заборонялося вголос скаржитися на життя — потойбічні істоти могли лише посилити ситуацію.

7 липня стане одним із найщасливіших днів за останній час. Ти зможеш розслабитися, повеселитися та побачитися з друзями. Це настільки незвичайно, що ти будеш приємно вражена таким подарунком від Всесвіту. Місяць, що спадає, трохи сповільнить тебе, особливо в моменти, пов’язані з кар’єрою і важливими рішеннями. Все не просто так: якщо ти почнеш працювати і вирішувати тоді, коли все твоє нутро цьому чинить опір, то це загрожує великими проблемами.

19-та місячна доба цього разу збігається з Місяцем у Рибах. Так, зустрічі з друзями можуть піти тобі на користь, але лише в тому випадку, якщо вони були заплановані наперед. В іншому випадку тобі краще залишитися вдома. Дозволь собі подрімати, подумати про прекрасне майбутнє і оживити свої найшаленіші та казкові фантазії. Цілком ймовірно, що такі думки зможуть повернути тобі віру в себе та свою креативність.

Мріяти не шкідливо, а іноді дуже корисно!

You cannot copy content of this page