fbpx
Події
Збиралися збити пасажирський літак: СБУ ліквідувала ворожу ДРГ

Служба безпеки України знешкодила ДРГ, яка була агентом генштабу Збройних сил Росії та збиралася збити пасажирський літак над територією РФ або Білорусі. Щоб потім звинуватити у цьому ЗСУ.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

«СБУ провела багатоетапну спецоперацію, під час якої нейтралізувала глибоко законспіровану диверсійно-розвідувальну групу ворога. Агенти генштабу Збройних сил Росії готували провокацію – планували збити пасажирський літак над територією Росії або Білорусі», – йдеться в повідомленні.

В атаці на повітряне судно росіяни мали намір безпідставно звинуватити Україну та наших партнерів. Для здійснення провокації зловмисники хотіли обстріляти цивільний борт із переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) Stinger .

Щоб викрасти та приховано вивезти за кордон іноземний ПЗРК, представники спецслужб країни-агресора дали відповідне завдання своїй агентурній групі.

До складу ворожої ДРГ входило дві особи з подвійним громадянством та завербований ними спільник. Їхню діяльність координував росіянин Олександр Тютерєв , який є кадровим співробітником головного управління генштабу Збройних сил Росії і має позивний «Морпіх».

За його завданням, ворожі агенти намагалися встановлювати зв’язки із представниками ЗСУ під виглядом патріотично налаштованих волонтерів. Для формування «довірчих» відносин вони передали українським військовим достовірну інформацію про позиції та переміщення окупаційних підрозділів так званих «кадировців»».

Надалі російська агентура планувала використовувати напрацьовані контакти для незаконного отримання іноземного ПЗРК та його передачі до країни-агресора.

У ході спецоперації співробітники СБУ затримали всіх учасників диверсійно-розвідувальної групи окупантів.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії щодо встановлення всіх обставин викритого злочину та притягнення до відповідальності його організаторів.

Одночасно з викриттям вказаних злочинних планів СБУ викрила факти, що засвідчують суттєвий рівень деградації розвідслужб РФ.

Також стало відомо, що «Морпіх» брехав своєму керівництву про успіхи в Україні та давав підконтрольній йому ДРГ завдання фальшування нібито здійснених провокацій в тилу України. Зокрема, вони готували постановочні фото та відеоматеріали про «напад на блокпост сил ТРО».

Фото: СБУ.

05/01/2022