fbpx
Події
Запустив серце під обстрілами: боєць АТО ціною свого життя врятував побратима

Лікар-хірург, лейтенант Владислав Трепко з Чернівців під час обстрілу на Донбасі ціною свого життя врятував пораненого бійця.

Про це повідомляє “Народна армія“.

Владислав вирішив стати медиком ще у 9 класі. Для досягнення своєї мети він витратив 13 років. Усі, хто знав Влада, називали його лікарем від Бога.

За словами матері бійця, мобілізація застала його несподівано.

“Йому зателефонували й сказали прибути у військовий комісаріат. Та він мав право не їхати на фронт, оскільки навчався в інтернатурі й міг узяти відстрочення. Я його так просила: “Сину, це лише телефонний дзвінок!” Але він мені сказав: “Мамо, я офіцер! Я маю бути там!” Зібрався за півгодини й пішов”, – розповіла жінка.

Влад активно допомагав військовим під час захисту населених пунктів Тельманове, Степанівка, Дебальцеве. Бій 12 лютого 2015 року став для 28-річного чоловіка фатальним.

“У кінці грудня 2014 – на початку січня 2015 року почалося Дебальцеве. Влад тоді був у відпустці до 15 лютого 2015 року. З фронту зателефонували й попросили повернутися: “Ти нам потрібен!” 12 лютого 2015 року (у день загибелі Влада. – Ред.) я по телевізору дивилася новини. Диктор каже: “На сході сьогодні обстріляли дві медичні машини”. І тоді я серцем відчула, що із сином щось сталося. Перша машина – з ліками, у другій – 11 поранених, водій і супроводжувальний військовий лікар загинули. На фронті було багато медичних машин, і тоді, мабуть, не про цю машину розповідали, у якій загинув Влад. Але якось саме тієї миті я відчула… Я сиділа перед телевізором. Підвелася – ноги підкосилися. Я кажу чоловікові: “Віталію, це Влад…” – пригадала мама Влада.

Жінка активно набирала номер сина, але він був поза зоною досяжності. Вже наступного дня до неї зателефонував командир роти й повідомив сумну звістку.

Військовий розповів, що Влад ціною свого життя врятував пораненого бійця. Офіцер-хірург у полі під обстрілами запустив серце пораненого бійця, затягнув його у швидку й продовжував надавати медичну допомогу. А коли їхню машину обстріляли, Влад накрив своїм тілом пораненого побратима, але сам зазнав смертельного поранення. Боєць, якого врятував Влад, вижив.

Того ж дня, коли загинув Влад, на світ з’явилася його донька Вікторія. Дівчинку так назвали на честь перемоги життя над смертю.

Указом президента України № 108/2015 від 26 лютого 2015 року за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Владислава Трепка нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), відзнакою “Народний Герой України” та медаллю “На славу Чернівців”. У рідному місті іменем військового хірурга-героя Владислава Трепка названо одну з вулиць.

Читайте також: Суддя побачив самооборону, а ви що скажете??? Опубліковано ексклюзивні кадри звірячого вбивства в нічному клубі Черкас (відео)

Джерело.

facebook