fbpx

Замовлення з минулого: В Україну доставили 60 барж з Австрії, замовлених ще за часів СРСР

Державна судноплавна компанія “Українське дунайське пароплавство” (УДП) отримала від Австрії 60 барж типу “Європа-2Б”, які були замовлені ще Радянським Союзом.

Як повідомляється на сайті пароплавства, контракт на будівництво барж-секцій був підписаний ще в 1989 році між “Совкомфлот” і австрійським банком BAWAG leasing GmbH. При розвалі СРСР “Українське дунайське пароплавство” стало правонаступником зобов’язань “Совкомфлота”.

Згідно з угодою, був внесений аванс в розмірі 15% від вартості барж, решту суми з відсотками пароплавство повинно було погашати за графіком. Але за 25 років графік часто зривався, потім платежі зовсім припинилися у зв’язку з фінансовими проблемами підприємства через ембарго ООН проти Югославії, військовими діями в цій державі і руйнуванням мостів на Дунаї.

Станом на грудень 2014 року залишок самого боргу за будівництво барж склав понад 7 млн євро і близько 2 млн євро за відсотками. В ході переговорів вдалося домовитися про списання 7,5 млн євро боргу за умови погашення решти суми за узгодженим графіком до 30 листопада 2016 року.

24 листопада поточного року борг повністю погашений, і вже 13 грудня у Відні була нотаріально оформлена передача 60 барж у власність УДП.

Баржі-секції типу “Європа-2Б” побудовані на судноверфі в австрійському місті Лінці і призначені для перевезення генеральних і навалювальних вантажів. Довжина барж 76,5 м, ширина – 11 м, осадка – 2,7 м, вантажопідйомність – 1 717 тонн.

Читайте також: Манікюр на Новий рік 2017

Джерело.

You cannot copy content of this page