fbpx

Замовлення на молодшого спеціаліста збільшили на 10%, але в цьому році набір на нього здійснюватиметься востаннє

Державне замовлення на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” в 2016 році збільшиться на 10%, таке рішення Міністерство освіти і науки України прийняло у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням замовлення для професійно-технічних закладів на місцях. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії – 2016».

“Всім добре відомо, що ми зараз маємо проблеми на місцях з фінансуванням професійно-технічних навчальних закладів, і, якщо на місцях трапиться ситуація, що буде зменшено регіональне замовлення, то набір на молодшого спеціаліста може відкрити можливості для дев’ятикласників здобувати освіту далі”, – пояснила Лілія Гриневич.

Читайте також: В Україні більше не буде рівня “спеціаліст”

Слід зазначити, що наразі після дев’ятого класу, окрім професійно-технічних закладів, дитина також може вступати у вищі навчальні заклади першого та другого рівня акредитації для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”. Це викликано тим, що в цих закладах дозволяється одночасно навчатися за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста і програмою повної загальної середньої освіти.

В 2016 році здійснюється останній набір на молодшого спеціаліста. Така зміна викликана поступовим впровадженням закону “Про вищу освіту”, в якому передбачено триступеневу систему: бакалавр, магістр та доктор філософії.

“Зараз ми працюємо над новою редакцією закону “Про професійну освіту”, за цим законом молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти”, – пояснила Лілія Гриневич.

мін освіти

Джерело.

You cannot copy content of this page