fbpx
Без рубрики
Зализані рани загоюються швидше

Людська слина містить речовину, яка гоїть рани. Це з’ясували голландські біологи, провівши відповідні дослідження. Результати своїх робіт дослідники опубліковали на сайті видання FASEB Journal.

В ході лабораторних досліджень, вчені вивели в чашках Петрі культуру клітин людського епітелію з внутрішнього боку щоки. Щоб дослідити вплив людської слини на рани й виразки, вчені навмисно пошкодили клітинну плівку. Після цього одну культуру клітин помістили в ізотонічний розчин без сторонніх домішок, а іншу – у людську слину. Результат експерименту дослідники отримали вже через 16 годин – в чашці зі слиною “рана” повністю загоїлася, тоді як у чашці з розчином залишалась відкритою.

Читайте також: Важливо знати! Якого кольору квадратик на тюбику вашої зубної пасти?

Таким чином, дослідники зрозуміли, що в людській слині міститься речовина, яка заліковує рани. Однак, слина – складна рідина, що містить безліч складових частин. Тому виникло наступне запитання – яка саме речовина гоїть рани. Щоб з’ясувати це, вчені розділили слину на компоненти, протестували їх і з’ясували, що на загоєння ран впливає білок гістатин.

Відкриття вчених може стати в пригоді для людей, які страждають на хронічні виразки або отримали тяжкі опіки.

“Ми сподіваємося, що наше відкриття в остаточному підсумку принесе користь людям, які страждають від невиліковних ран: виразок на ногах, діабетичних виразок, а також поранень і опіків”, – каже один із авторів дослідження Менно Удхофф (Menno Oudhoff).

Джерело.