Без рубрики
Зализані рани загоюються швидше

Людська слина містить речовину, яка гоїть рани. Це з’ясували голландські біологи, провівши відповідні дослідження. Результати своїх робіт дослідники опубліковали на сайті видання FASEB Journal.

В ході лабораторних досліджень, вчені вивели в чашках Петрі культуру клітин людського епітелію з внутрішнього боку щоки. Щоб дослідити вплив людської слини на рани й виразки, вчені навмисно пошкодили клітинну плівку. Після цього одну культуру клітин помістили в ізотонічний розчин без сторонніх домішок, а іншу – у людську слину. Результат експерименту дослідники отримали вже через 16 годин – в чашці зі слиною “рана” повністю загоїлася, тоді як у чашці з розчином залишалась відкритою.

Читайте також: Важливо знати! Якого кольору квадратик на тюбику вашої зубної пасти?

Таким чином, дослідники зрозуміли, що в людській слині міститься речовина, яка заліковує рани. Однак, слина – складна рідина, що містить безліч складових частин. Тому виникло наступне запитання – яка саме речовина гоїть рани. Щоб з’ясувати це, вчені розділили слину на компоненти, протестували їх і з’ясували, що на загоєння ран впливає білок гістатин.

Відкриття вчених може стати в пригоді для людей, які страждають на хронічні виразки або отримали тяжкі опіки.

“Ми сподіваємося, що наше відкриття в остаточному підсумку принесе користь людям, які страждають від невиліковних ран: виразок на ногах, діабетичних виразок, а також поранень і опіків”, – каже один із авторів дослідження Менно Удхофф (Menno Oudhoff).

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook