fbpx
Дозвілля
Закон Паркінсона: чому більшість людей залишаються бідними

Закон Паркінсона (сатирично сформульований закон, заснований на досвіді роботи британських державних установ) – один з найвідоміших і важливих законів, який використовується при поводженні з грошима. Його сформулював англійський письменник Норткот Паркінсон багато років тому, і в ньому пояснюється, чому більшість людей до кінця життя залишаються бідними.

Принцип дії закону

Закон говорить, що незалежно від того наскільки багато люди заробляють, вони мають тенденцію витрачати все і навіть трохи більше. Їх витрати зростають разом з їх доходами. Багато людей з часом починають заробляти в кілька разів більше, ніж на зорі своєї кар’єри. Але, так чи інакше, вони, здається, потребують кожної окремої копійки, щоб підтримувати сформований спосіб життя. Незалежно від того, наскільки багато вони заробляють, цього ніколи не буває достатньо.

Ключ до фінансового успіху

Перший висновок, що випливає із закону Паркінсона, такий: «Фінансова незалежність виникає внаслідок порушення закону Паркінсона».

Закон Паркінсона показує пастку, в яку потрапляє більшість людей. Це причина виникнення боргів, занепокоєння щодо грошей і фінансових неприємностей. Тільки коли ви розвиваєте достатню силу волі, щоб чинити опір внутрішнім переконанням витратити все, що ви заробляєте, ви починаєте накопичувати гроші і тим відрізнятися від більшості людей.

Скоротіть свої витрати

Другий висновок із закону Паркінсона: «Якщо Ви дозволите вашим витратам зростати повільніше, ніж ваші доходи, і ви збережете або інвестуєте цю різницю, через якийсь час ви станете матеріально незалежними».

Це найголовніше. Я називаю це «клином». Якщо ви можете вбити клин між вашим доходом і зростаючими витратами на підтримку вашого способу життя, а потім заощадити і інвестувати різницю, ви зможете через якийсь час, у міру зростання інвестицій, поліпшити своє матеріальне благополуччя. Свідомо порушуючи закон Паркінсона, ви, в кінцевому підсумку, станете матеріально незалежними.

Практичні вправи

Тут два прийоми, які ви можете використовувати, щоб застосувати цей закон негайно:

По-перше, уявіть, що ваше фінансове становище близьке до краху і вам необхідно вжити заходів для виправлення становища. Скоротіть всі неважливі витрати. Складіть бюджет ваших постійних, неминучих витрат, що відбуваються протягом місяця, і тимчасово обмежте ваші витрати цією сумою.

Ретельно вивчіть кожну статтю витрат. Піддайте сумніву їх обґрунтованість, так якби ви аналізували чужий бюджет. Шукайте способи заощадити. Прагніть як мінімум до 10-процентного скорочення ваших витрат протягом наступних трьох місяців.

По-друге, прийміть рішення зберігати і інвестувати 50 відсотків будь-якого збільшеного доходу з усіх джерел. Навчіться жити на ті 50%, які залишаються. Робіть це протягом всього вашого активного життя.

Читайте також: П’ятнадцять Божих підказок людині

Джерело.

facebook