fbpx

Зайшов ввечері до Костика, він живе неподалік. Відкриває його дружина, Олена: «Проходь, він на кухні». Костик миє посуд. Дуже зосереджено. Коли чоловік зайнятий посудом – він забуває про все, ніщо його не хвилює, крім того, щоб кожну ложку відмити до ювелірного блиску.

Слухай, кажу, ми ж хотіли на велосипедах.

«Так. – відповідає сухо. – Домию все і поїдемо».

А Лена, кажу, не може, чи що?

«Може, напевно. Але якщо вже я почав… Зачекай десять хвилин.

Потім, коли ми вже котилися парком, я сказав: «А у мене дружина посуд миє, я цю справа не люблю».

«Я теж не дуже люблю, – посміхнувся Костя. – Але було повно цього посуду. А Оленка серіал якийсь дивиться… Ну я сам і помив».

А ти, кажу, не міг Олені якось суворо про посуд нагадати? Вона ж раніше від тебе приходить з роботи.

“А навіщо? Розумієш, це зайве. Ну я скажу, Оленка відповість – потім. Я скажу – ні, зараз. Вона скаже – втомилася. Я скажу – всі втомилися… Так може швидко до сварки дійти, кому це треба? І взагалі безглузда трата часу на балачки. Мені простіше самому. Мені не важко”.

Олена, мушу зауважити, постійно втомлена. Або щось у неї болить. У вихідні спить до першої години дня. А Костя – він встає годині о шостій, він любить раніше. І зранку швидко щось по дому – миє підлогу, всякі раковини, навіть пил витирає.

«Ну пил навіщо? – сказав я якось йому. – Це вже точно жіноча справа. Дружина повинна такими дрібницями займатися…»

Костя замислився на мить, похитав головою: «Ні. Ось цього обороту у нас вдома просто не існує – «дружина повинна». Хто сказав, що повинна? У Конституції записано? Начебто ні. У Кримінальному кодексі? Де цей список, чого там вона повинна? Немає його. Зрозумій – як тільки жінка чує про те, що «повинна» – їй уже нічого робити не хочеться. Шлюб – це не служба в армії. Дружина – не рядовий будбату. Якщо Оленці щось влом робити – то не питання, я зроблю. Причому, набагато швидше. Ми не витрачаємо час на суперечки і лайку».

Так, у Кості з Оленою дійсно не буває сварок. Тобто трапляються дрібні, але якщо, припустимо, йому хочеться музику голосніше, а Олена чеше , що у неї голова болить. Або якщо задимить – Олена їх запах терпіти не може.

Тут все залементують, що Костя – підкаблучник, чи ще якісь милі слова згадають. Тільки я знаю, що він усміхнеться на таке. Костя взагалі людина незворушна, іронічна, спокійна. До речі, в минулому – майстер спорту зі стрільби, він звик тримати ствол впевненими міцними руками, щоб нічого не відволікало.

Костя – просто дуже раціональний чоловік. Він не витрачає емоції на нісенітницю. Бурчати на дружину і лаятися через посуду? Це смішно, це доля похмільних неврастеніків. Нормальний чоловік просто все зробить спритно і сам. Він все встигає. Він спокійний і швидкий.

Автор: Oleksiy ВЕLYAKOV.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page