fbpx
Дозвілля
Захищаючи себе екраном комп’ютера, одночасно ми підгодовуємо свою незрілість, інфaнтильність і самі створюємо для себе пастку

Слова, яких ми боїмося, емоції, які хочемо приховати, реакція, яку боїмося побачити, сумніви, страхи, комплекси, все те, що важко сказати, легше написати. Сьогодні таку можливість нам дав інтернет.

Існує вже безліч книг, фільмів, реальних історій про відносини в інтернеті, любов, зітхання, зізнання, розставання і т.д. У мережі можна листуватися з людиною цілий день, з ранку до ночі, перебуваючи в різних міста і навіть країнах. Це створює ілюзію присутності людини поруч. Можна ділитися інформацією, емоціями, враженнями, пише “segodnya“.

З іншого боку, можна і образити когось або сказати щось неприємне, за що не доведеться, потім нести відповідальність, як би це сталося під час живого спілкування. В інтернеті не страшно. Інтернет дає відчуття захищеності і контролю над ситуацією.

Ось тільки, якщо перейти тонку грань, то така соціальна активність в мережі – все той же ескaпізм, тобто втеча від реальності у світ ілюзій. Всі ці відчуття безпеки емоційної, психологiчної або фізичної є несправжніми. У соцмережі кожен може створити собі свій ілюзорний світ, додати в друзі тих, хто подобається, нічого не пояснюючи. А можна видалити тих, з ким спілкуватися не хочеться. Можна вибрати собі групи, які подобаються, і оточити себе тільки приємними новинами.

І ось рецепт щастя: ти заходиш в мережу і поринаєш у світ, який сам собі створив, з якого видалив все неприємне, оточив себе лише тим, що хочеш бачити і знати. Для чого тобі жорстокий, непривітний, злий світ за вікном, якщо у тебе є інше вікно, в якому все для тебе, що тільки побажаєш. У прагненні уникнути стресу, негативу, емоційного бoлю, люди все частіше вважають за краще проводити вільний час в інтернеті, ніж в реальності. У соцмережі щоб ти не сказав, ніхто, як то кажуть, в ніс не стукне.

І, здавалося б, що нічого страшного в цьому немає. Хіба може бути щось погане в тому, що людина, таким чином, відчуває себе щасливою, має менше стрeсів, відчуває менше негативу і отримує більше позитивних емоцій, бачить більше смішних картинок, відеороликів, кошенят. Тільки мало хто розуміє, що таким чином особистість ніколи не зможе вирости, стати зрілою, морально стійкою і сильною, а, отже, гармонійною і щасливою. Все це лише створює ілюзію комфорту і щастя, однак не є справжнім. Захищаючи себе екраном комп’ютера, одночасно ми підгодовуємо свою незрілість, інфaнтильність і самі створюємо для себе пастку.

Інтернет дав нам дійсно неймовірно широкі можливості. Інтернет-комунікації зручні в роботі, дозволяють економити час, обмінюватися великою кількістю корисної інформації. І так, вони дозволяють знайомитися з людьми з інших міст, країн. А також дарують можливість бачити і спілкуватися з дорогими людьми, які знаходяться далеко, за якими нудьгуємо, але не маємо можливості бачитися в реальності.

Однак слід пам’ятати, що уникаючи живих соціальних контактів, ми позбавляємо себе можливості розвиватися, рости і формувати свою сильну, псиxологічно здорову, гармонійну особистість. Спілкування в мережі – це чудовий спосіб долати відстань, якщо фізично її подолати неможливо, проте воно аж ніяк не повинно замінювати реальність.