fbpx
Події
Забудьте про полуниці: яких фахівців наразі бракує в Європі

На Заході потрібні спеціалісти всіх спеціальностей – страхувальники, банкіри, фітнес-тренери, програмісти, біологи, хіміки, фізики-ядерники. Про це каже президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування 41-річний Василь Воскобойник, пише Gazeta.ua.

“Наша проблема у тому, що 90 відсотків населення України не знає жодної іноземної мови. Якщо людина буде володіти не просто розмовним рівнем, а й граматикою, тільки тоді буде затребуваний наш розум”, – каже експерт.

Переважна більшість українців працює на сезонних фізичних роботах. Заробляють €400-500. Це ферми, сортування овочів, фруктів, робота на складах. Водії фур заробляють €1000-1300, зварювальник – €1000, будівельник – €700-800. Такі заробітки в Польщі. У Німеччині, Данії рівень зарплат там вищий удвічі.

“Аби трудові мігранти не їхали з країни, а залишались, потрібно запропонувати вдома стабільну зарплату 300-350 євро. За кордоном частину заробітку з’їдають витрати на житло та харчі. Вони дорожчі, ніж у нас”, – додав Василь Воскобойник.

Читайте також: Безвіз: власникам старих паспортів повідомили важливу новину

За статистикою, 80% заробітчан шукають сезонну або короткострокову роботу. 15% готові залишитися за кордоном і розглядають пропозиції із довгострокового працевлаштування.