fbpx
Події
За три дні боїв на Світлодарській дузі Україна робила 119 запитів на перемир’я – СЦКК

За три дні загострення конфлікту на Світлодарській дузі українська сторона робила 119 запитів на припинення вогню. Наразі розглядається варіант перемир’я із 00:00 24 грудня.

Про це розповів керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін Анатолій Петренко.

«Центр працює над заходами, які має запровадити повний режим припинення вогню з 00:00 24 числа. До роботи залучена СММ ОБСЄ», — сказав він.

На переконання Петренка, терміни для підготовки припинення вогню є цілком реалістичними.

«Повинна бути політична воля, а на практиці, з військової точки зору, все можна виконати», — сказав голова української сторони СЦКК.

За його словами, за три дні боїв на Світлодарській дузі українська сторона СЦКК робила 119 запитів щодо перемир’я.

«За цей час ми робили 119 запитів на припинення вогню. На жаль, позитивного результату вдалось досягти лише у 20 випадках, що свідчить про небажання бойовиків дотримуватися Мінських домовленостей», — підкреслив Петренко.

Він також додав, що обстріли вдалося припинити після 16:00 22 грудня, після численних запитів про припинення вогню.

«За три доби по позиціям ЗСУ було випущено 232 снаряди калібром 122 мм і більше 1300 мін калібром 120 і 82 мм. Лише сьогодні відбулося масоване застосування крупнокаліберної артилерії по населених пунктах Миронівка і Луганське», — зазначив Петренко.

«ЗСУ утримують займані позиції, а зброя, заборонена Мінськими домовленостями, у відповідь не застосовується», — підкреслив керівник української сторони в СЦКК.

Читайте також: На Херсонщині загиблих в АТО воїнів зобразили на іконах (відео)

Джерело.

 

facebook