fbpx
Події
За останні 40 років у світі стало на 60% менше тварин – доповідь

Популяція ссавців, птахів, риб, амфібій і рептилій з 1970 року скоротилася майже на 60%.

Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), повідомляє ВВС. Фонд спільно з Зоологічним товариством Лондона розраховує індекс, який відображає чисельність різних видів тварин. З 1970 по 2012 рік індекс знизився на 58%. У фонді впевнені, що до 2020 року індекс знизиться на 67% порівняно з 1970 роком. У WWF пояснюють скорочення популяцій тварин діяльністю людини. Люди забирають все більше землі для фермерської діяльності і будівництва міст.

Причиною вимирання тварин стає забруднення навколишнього середовища, зміна клімату, полювання, а також внесення в середовище людиною нетипових для даної місцевості рослин і тварин. “Ми входимо в нову еру в історії Землі – антропоцен”, – заявив генеральний директор WWF Марко Ламбертіні. Цим терміном називають геологічну епоху, в якій екосистема планети залежить від людської активності. У доповіді говориться, що біологічне різноманіття є основою здорових лісів, річок і океанів.

Згідно з доповіддю, найбільші втрати понесли тварини, що живуть в озерах, річках і на болотах. За 40 років популяції тварин, які живуть у прісній воді, скоротилися на 81%. Зокрема, у фонді відзначили значне скорочення чисельності слонів в Африці, а також акул через занадто активний вилов риби.

Читайте також: Харківську студентку, яка натравила бультер’єра на кошеня, змусили “відчути біль” (відео 18+)

Джерело.