fbpx
Столиця
За допис у соцмережі п’ятикурсника КПІ хочуть вигнати з університету

В київському політехнічному інституті на основі дописів в Інтернеті розгорнули масштабну перевірку проти студентської ради та її голови. За коментар в обговоренні на студента виписали догану. Якщо отримає ще одну – відрахують з університету, пише 24 канал.

Студенти вважають, що так ректорат намагається просто поставити своїх людей. Але в адміністрації від такого відхрещуються.

Іван Ніколаєнко – п’ятикурсник, за кілька місяців у цього – диплом. Проблем би не мало бути. Адже хлопець, добре вчиться, голова студентської ради КПІ. Але його можуть відрахувати раніше. Студент отримав догану за начебто пропагування нapкотиків. За дві догани – прощавай університет.

“Все це було на основі цитати, яка теж була у Telegram: “Декриміналізація легких нapкотиків, особливо у навчальних цілях, потрібна”,– прокоментував голова студради Ніколаєнко.

За словами проректора з виховної роботи КПІ Петро Киричка, цю ситуацію розглянули на кафедрі механіко-будівного факультету, провели комісію і йому запропонували винести догану.

В поліції підтверджують, що лист дійсно надсилали. У виші є проблеми з нapкотиками. Лише минулого року затримали шість студентів, що їх поширювали. Тож працюють на випередження.

“Наші оперативники відстежують форуми, взагалі мережу інтернет, соціальні мережі, сайти, де спілкуються студенти. У ході профілактичної роботи здійснюється моніторинг дописів, які пишуть і студенти, й інші люди в соцмережах. Ця робота постійно проводиться”, – зазначила речник ГУ НП Солом’янського району м. Києва Мар’яна Брацюк.

Читайте також: Життя з нуля: найважча потepпіла в ДTП у Харкові дала перше інтерв’ю, з’явилося відео

От тільки про декриміналізацію нapкотиків Іван писав місяць тому, а зацікавилися ним лише тепер. Хлопець впевнений – все це не випадково. Адже саме зараз ректорат намагається довести, що студраду обрали неправильно. Мовляв, конференцію, де визначали дату виборів та процедуру їх проведення, організували з порушеннями. І перевірку почали також зі звичайного посту у соцмережі.

В КПІ ж заявляють, що вони не упереджені. Просто звинувачення проти Ніколєнка підтверджує заява поліції. Щоправда, у списку правоохоронців імен багато, а покарали тільки голову студради.

Юрист Михайло Ілляшев запевнив, що каpати за дописи в соцмережах можуть тільки тоді, коли автор закликає до державного пеpевороту або нacилля. Але, перш за все, треба довести, що акаунт належить саме цій людині.

“Кожна людина має право на те, щоб вільно висловлювати свої думки. Якщо студент, навчаючись у виші, допускає якісь твердження, які когось ображають, захистом до таких дій є звернення до суду на цього студента, а не виключення його з навчального закладу”,– прокоментував юрист.

За дописи в Україні вже карали. Наприклад, влітку в Івано-Франківській області за критику оpганів прокуратури в соціальній мережі звільнили одного з прокурорів. Однак закон дозволяє оскаржувати такі рішення через суд.