fbpx
Дозвілля
З’явилася можливість побачити всі складники своєї пенсії

Маючи вдома інтернет і доступ до своєї особистої пенсійної справи, можна побачити, яка сума нарахована та з яких виплат складається.

Щоб перевірити, як це працює, ми завітали до жінки, яка вже встигла зареєструватися на порталі Пенсійного фонду України й тепер швидко заходить у свій особистий кабінет, аби бути в курсі всього, що діється з її нарахуваннями.

“Як зареєструвалася? — перепитує мене пенсіонерка. — Ось дивіться: заходимо на сайт ПФУ, вибираємо меню “Портал ПФУ” — “Реєстрація” (можна одразу зайти на веб-портал за адресою portal.pfu.gov.ua). А далі у вас питають номер заяви, логін, пароль. Щоб вказати номер заяви, я мусила спершу звернутися до управління пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним номером, аби написати її. І лише тоді отримала доступ до своєї особової картки”.

Крок за кроком пенсіонерка швиденько (не встигаєш й оком зморгнути) показує, що потрібно робити. І ось перед нами вже таблиця з цифрами.

“Тут є дані з моєї електронної пенсійної справи, — каже. — У ній зазначено вид пенсії (у мене вона за віком), термін, на який призначена (довічно), загальну суму пенсії, суму, яку мені виплачують. Також тут можна переглянути складові пенсійної виплати: от відображена основна пенсія, а також доплата за понаднормовий стаж та доплата до прожиткового мінімуму”.

Крім того, є ще інший спосіб реєстрації — з допомогою електронно-цифрового підпису. Маючи такий електронний ключ (ЕЦП можна виготовити в будь-якому акредитаційному центрі, там ця послуга — платна), можна зареєструватися відразу на веб-порталі, без відвідування пенсійного фонду.

Боятися, що хтось може скористатися вашими даними, не варто, запевняють фахівці. Адже вся інформація захищена, нею ніхто інший не зможе скористатися, окрім вас.

Читайте також: Гроб Господній випромінює незрозумілу енергію (відео)

Джерело.