fbpx
Події
З’явилася система, яка позбавить поліклініки від нескінченних черг (інфографіка)

Записатися до лікаря можна буде через термінал
Киянам більше не доведеться сидіти в нескінченних чергах в поліклініках. Переможці конкурсу стартапів Kyiv Smart City за підтримки КМДА мають намір в серпні запустити в двох медзакладах пілотний проект “Поліклініка без черг”. Він передбачає можливість запису на прийом до лікарів через iВox, інфомати або інтернет.

За словами керівника проекту Артура Верби, система вирішить проблему черг. “До нас її намагалися вирішити шляхом онлайн-запису на прийом, але виникали накладки. Людина записався, але не прийшов. Або на один і той же час претендують відразу два пацієнта. Ми це вирішимо комплексно – онлайн-записом і суворим урахуванням паціентів. Реєстратуру автоматизуємо шляхом установки інфоматів (працюють за принципом терміналів) в холах поліклінік. А лікарів задіємо як агентів призначення на прийом. Наприклад, доктор каже пацієнтові прийти через тиждень в чітко обумовлений час. Він робить для себе віртуальну запис, а пацієнтові за день до візиту на електронну пошту або телефон приходить нагадування. Якщо людина не може прийти, він повідомляє про це, і лікар може на цей час запросити іншого пацієнта”, – розповідає Верба.

За його словами, це дасть можливість киянам не витрачати час у чергах лікарень, а в самій реєстратурі будуть чітко знати: хто і на який час записаний і коли є вільний час прийому у медиків. Крім того, картка пацієнта буде заздалегідь ставитися доктору, і людям не доведеться стояти біля віконця реєстратури. Дані будуть вноситися в комп’ютери лікарів і реєстраторів за допомогою спеціальної програми.

“З’явиться можливість комплексного медпрофосмотра (фарватер), коли потрібно пройти відразу декількох лікарів. Завдяки “бронюванню” пацієнт за годину-дві зможе пройти всіх спеціалістів, а не ходити в поліклініку тиждень. Записатися на звичайний прийом можна буде онлайн, по телефону або в поліклініці через інфомат”, – пояснює керівник проекта.

У пілотному режимі проект стартує в Київській облполіклініке і Дитячому діагностичному центрі, де в холах встановлять інфомати (їх нададуть спонсори) і запустять на комп’ютерах програму. “Наприклад, зараз в обласній вранці чергу з 50 осіб, а після обіду практично нікого немає”, – говорить Верба.
Думки городян про новий проект різняться. Одним ідея подобається, але є й ті, хто сумнівається в ефективності нововведення. “Так і уявив собі, як медсестра в реєстратурі пояснює людям похилого віку, що відтепер просто прийти до лікаря поговорити не вийде”, – пише киянин Олександр Ільїн.

Заступник голови КМДА Микола Поворозник запевняє, що проект полегшить життя пацієнтів і медперсоналу. “При успішному старті він буде поширений на всі поліклініки міста”, – розповів нам Поворозник.

Джерело.

Реклама