fbpx
Дозвілля
Її лозунгом усе життя було: легше самій зробити чим чоловіка про щось просити. Він у неї, за сорок спільно прожитих років, навіть сміття не виносив жодного разу

– Мало нам, мабуть, від життя дістається – журиться Анна – Так тепер ще й свекруха! Розлучається вона зі свекром, уявляєш? Ми з чоловіком остовпіли від цієї новини. Батькам по шістдесят два роки, разом життя прожили, сина виростили, онуків вже в школу відправили. А тепер ось таке. Яка муха її вкусила? Не можу більше з ним жити, каже, і не буду! Подаю на розлучення!

З свекрами у Анни відносини рівні, але без особливої ​​близькості. Разом вони ніколи не жили, на превелике щастя – тому що ужитися зі свекром, вважає Анна, вельми непросто. Людина він не проста: впертий, категоричний. При цьому вважає себе фахівцем буквально у всіх областях, від варіння манної каші до атомної енергетики, і завжди вважає правильним давати поради всім навколо – як одягатися, як виховувати дітей, як кермувати машиною, як мити посуд.

При всіх своїх недоліках саме свекор всі роки був годувальником їх з дружиною сім’ї. Свекруха в молодості заробляла трошки, зараз у неї копійчана пенсія. Утримує родину свекор: пристойна пенсія і підробіток.

Свекруха не вдоволена побутом: за словами жінки, вона втомилася сорок років стояти біля плити. Свекор абсолютно нічого не робить вдома: ні яєчню собі не може посмажити, ні чаю налити, буде сидіти і чекати, поки це зробить дружина. В обов’язки свекрухи входить також прання, прибирання, забезпечення чоловіка одягом і взуттям.

– Набридло вже його обслуговувати! – заявила свекруха. – Сорок років роблю для нього все і весь час не так! Набридло, досить з мене!

Анна не знає, що й робити: такого повороту ніщо не віщувало. Свекруха все життя робила «жіночу роботу» мовчки, і ніколи навіть не думала попросити чоловіка допомогти. Сміття викинути – і то не просила: самій, каже, простіше. І раніше її все влаштовувало. А тут раптом закусила вудила.

– Квартиру розмінювати зібралася, у них хороша двокімнатна! – продовжує Анна. – Свекор отримав її ще в радянські роки.

Син каже, що розмінятися на дві однокімнатні у них не вийде. Та взагалі чудо буде, якщо вдасться купити хоч якесь окреме житло. Але найголовніше – навіть не житлоплоща, а як вона жити буде на свою пенсію одна? Я не уявляю. Ось скажи, яке може бути в такій ситуації розлучення?

– Слухай, але ж вони дорослі люди, це їхнє життя, самі розберуться, що їм робити!

– Та яке там самі! – уже виходить з себе Анна. – Мама вже заявила, що сподівається на нашу допомогу! Не кинете ж ви мене, каже. Одна вона не проживе. А там і з батьком доведеться щось вирішувати. Одна справа, коли люди похилого віку живуть разом, один одному допомагають, доглядають один за одним. І інше, коли вони зараз опиняться в різних кінцях міста!

Анна з чоловіком довгі роки жили досить скромно, платили іпотеку, ростили двох дітей, і нічого зайвого собі не дозволяли. Максимум, що було хорошого – на Чорне море з’їздили кілька разів, та купили недорогий автомобіль.

Іпотеку вони повинні закрити повністю в цьому році, залишилося зовсім небагато, і подружжя мріяло нарешті зітхнути з полегшенням. З’їздити з сім’єю в справжню подорож до Європи і купити щось в дім, змінити машину, замовити нову кухню.

– Треба вже починати збирати на освіту дітям! – зітхає Анна. – Старший в сьомому класі, час йде швидко. Уже зараз півкласу з репетиторами. А нам які репетитори, у нас батьки розлучаються! Тільки від іпотеки відчепися, як доведеться знову затягнути паски!

Анна вважає, що свекруха чинить вкрай безвідповідально. Власних накопичень у неї практично немає, працювала вона все життя абияк, лише так, щоб десь стаж ішов. При першій же можливості вийшла на пенсію і ось вже багато років живе на доходи чоловіка, не шикує, звичайно, але і не економить, як подруги. А чинити так просто не розумно вкрай, адже вона практично перекладає свої негаразди на родину сина.

А дійсно? Як вчинити жінці, яка у шістдесят узяла і прозріла. І далі тягти воза одній, чи полинути у самостійне вільне життя. Хоча яке там самостійне, якщо вже зараз попереджає сина, що той повинен буде допомагати.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.