fbpx
Без рубрики
Їй уже 50: як склалося життя знаменитої афганської дівчинки з культового фото

Їй уже 50: як склалося життя знаменитої афганської дівчинки з культового фото

“Афганська дівчинка” – під такою назвою всі знають цю знамениту фотографію, публіковану в журналі National Geographic в 1985 році. Що сталося з героїнею обкладинки?

Стів Маккарі — знаменитий журналіст та фотограф, але світове визнання він отримав завдяки цій роботі. У 1985 році Стів відразу прославив одну афганську дівчинку на ім’я Шарбат Гула. Знімок із нею прикрасив червневу обкладинку журналу National Geographic. Воістину геніальний знімок облетів увесь світ.

Шарбат Гула народилася і виросла у невеликому селі на сході Афганістану біля пакистанського кордону. У 1979 році почалася Афганська воїна, і на початку вісімдесятих внаслідок бомбардування загинула мати дівчинки.

Разом із батьком, братом та трьома сестрами Шарбат змогла бігти через гори. Вони влаштувалися в таборі біженців Насір-Баг. Саме там дівчинка і познайомилася з журналістом та фотографом Стівом Маккарі, який разом із колегою Деброю Денкер збирав матеріали про воїна та відвідував табори біженців на кордоні.

Знімок зроблений у наметі, який використовувався як початкова школа. Увагу Маккарі привернула дівчинка з проникливим поглядом неймовірного кольору очей. Афганським дівчатам заборонено навіть перебувати в одному приміщенні з чоловіками, не те щоб відкривати обличчя, але Стіву вдалося вмовити її зняти паранджу.

У результаті цей знімок став символом не лише Афганської війни, а й проблем біженців у всьому світі. Кадр був передрукований багатьма іншими виданнями і став одним із найзнаменитіших.

Цікаво, що аж до 2002 року світ не знав, хто зображений на фото, поки Маккарі не повернувся до Афганістану та не розшукав героїню свого знімку.

30-річна Шарбат не знала того, що її обличчя знає весь світ. Тоді ж Маккаррі сфотографував її вдруге – цього разу дозвіл зняти паранджу з обличчя довелося просити у чоловіка афганки.

Життя Шарбат Гула склалася вельми передбачувано. Наприкінці вісімдесятих вона вийшла заміж, і 1992-го разом із чоловіком вони змогли повернутися на батьківщину — до Афганістану. Кілька разів їм довелося переїжджати (і навіть повертатися до Пакистану) — спокійне життя стало розкішшю через постійні військові конфлікти. Незважаючи на це, Шарбат стала багатодітною мамою — має три доньки (четверта померла незабаром після народження).

2012-го Гула овдовіла: її чоловік помер. Разом із дітьми Шарбат незаконно жила в Пакистані, доки її не викрили та не депортували до Афганістану. На щастя, на батьківщині про жінку подбали: президент виділив їй та її дітям житлополощу у Кабулі, де 50-річна Шарбат живе й сьогодні.

You cannot copy content of this page