fbpx

Європейська комісія офіційно виступила з пропозицією повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та росією

Єврокомісія виступила з пропозицією повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та РФ.

Про це йдеться у заяві на сайті ЄК.

Що це означає на практиці?

1. Візовий збір для росіян зросте з 35 євро до 80 євро.

2. Час розгляду: кінцевий термін прийняття консульствами рішення щодо візових заявок збільшиться з 10 до 15 днів, і може бути продовжений максимум до 45 днів в окремих випадках, коли необхідний додатковий розгляд заявки.

3. Обмежувальні правила щодо багаторазових віз: заявники більше не матимуть легкого доступу до віз, дійсних для багаторазових в’їздів до Шенгенської зони.

4. Перелік підтверджуючих документів збільшується: заявники повинні будуть надати повний перелік підтверджуючих документів під час подання заяви на отримання візи.

“Така країна, як Росія, яка веде загарбницьку війну, не повинна претендувати на спрощення візового режиму, доки вона продовжує проводити свою деструктивну зовнішню політику та військову агресію щодо України, демонструючи повну зневагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах”, – йдеться у заяві Єврокомісії.

В Єврокомісії  також додали додали, що ЄС залишатиметься відкритим для певних категорій заявників на російську візу, які подорожують з основними цілями, зокрема членів сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів та представників громадянського суспільства.

Тепер Раді ЄС належить розглянути та прийняти пропозицію про призупинення угоди. Після ухвалення рішення набуде чинності на другий день після його публікації в Офіційному журналі ЄС. росія буде повідомлена про рішення про призупинення не пізніше ніж за 48 годин до його набуття чинності.

You cannot copy content of this page