fbpx

Єврокомісія запропонувала п’ятий пакет санкцій проти рф. Кого торкнеться і чого очікувати

Єврокомісія Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) представила пропозицію п’ятого пакета санкцій щодо Росії за її війну проти України. Про це повідомляє її пресслужба у вівторок, 5 квітня, .

За словами фон дер Ляєн, останні події продемонстрували, що тиск на Москву треба ще більше посилити.

“Сьогодні ми пропонуємо зробити наступний крок у наших санкціях. Ми зробимо їх ще ширшими та гострішими, аби вони ще глибше різали російську економіку”, – зазначила очільниця Єврокомісії.

Судячи зі слів фон дер Ляєн, до п’ятого пакета увійдуть шість елементів. Перший з них – це ембарго на імпорт до ЄС вугілля з Росії.

Другим стане обмеження на постачання з РФ інших товарів, зокрема цементу, міцного алкоголю і морепродуктів. Раніше обсяг такого імпорту складав 5,5 мільярдів євро.

Третій елемент – повна заборона на транзакції для чотирьох “ключових” російських банків, зокрема ВТБ. Вони, за даними Єврокомісії представляють 23 відсотки банківського сектора РФ.

Четверте – суднам під прапором Росії заборонять заходити до портів ЄС. Щоправда, будуть винятки. Ідеться про кораблі, які везтимуть харчі та сільськогосподарську продукцію, енергоносії та гуманітарну допомогу.

Також фон дер Ляєн додала, що, автомобільним транспортним операторам з Росії та Білорусі заборонять в’їзд до Євросоюзу.

По-п’яте, Єврокомісія пропонує ще більше розширити заборону на експорт товарів до Росії. Ідеться, наприклад, про квантові комп’ютери та новітні напівпровідники, а також транспортне обладнання та інші машини.

Шостий елемент – заборона російським компаніям брати участь у державних закупівлях у ЄС, а також припинення всієї фінансової підтримки російських держорганів.

Також, до списку персональних санкцій додадуть нові імена людей та назви компаній.

“Але це ще не все. Ми працюємо над додатковими санкціями, включно з імпортом нафти, а також роздумуємо над деякими ідеями, представленими державами-членами ЄС, наприклад, податки чи спеціальні канали оплати, такі як рахунок ескроу – розповіла фон дер Ляєн.

Надалі цей пакет повинні розглянути 27 держав ЄС.

Ухвалений він буде лише за одностайної підтримки.

Утім обговорення між ними тривають досить довго, тому можна сподіватись на те, що ухвалять його досить швидко.

Миру нам усім!

You cannot copy content of this page