fbpx
Події
Євро-2016 під загрозою: Франція потерпає від масових страйків та потужних повеней

Євро-2016 у Франції стартує у неспокійній атмосфері. Протестувальники, які домагаються скасування трудової реформи, погрожують зірвати чемпіонат.

Масові протести і гори сміття — так Париж зустрічає Євро-2016. Тепер проти трудової реформи страйкують і сміттярі. Столичні сміттєвози уже понад тиждень в гаражах.

Та й везти відходи нема куди — пікетувальники перекрили під’їзди до основних підприємств з переробки. Напередодні не обійшлося без сутичок із поліцією.

Мова про реформу, яка має заохотити бізнесменів брати на роботу якомога більше людей. І так подолати безробіття. Для цього влада спрощує процес прийому та звільнення з роботи. А це, кажуть страйкарі, ставить під загрозу права усіх, хто працює зараз.

Аби уряд відмовився від цієї ідеї, французи страйкують вже понад місяць. Основний “удар” підготували саме на час Євро. Адже у розпал чемпіонату 14 червня проект закону внесуть у сенат. Крім того, у країні продовжують протестувати залізничники. А у суботу, 11 червня, до страйку приєднаються пілоти авіакомпанії Air France.

Уряд покласти край страйкам не здатен. Однак, на поступки йти не хоче. Тому старанно робить вигляд, що ситуація під контролем. Втім, страйки — не єдина серйозна проблема Франції перед Євро. Країна ще остаточно не оговталася від стихійного лиха. Потужні повені у низці регіонів завдали збитків на понад мільярд євро.

Джерело.