fbpx
Події
“Єлизавета Друга померла”: що сталося насправді (фото)

У мережі з’явилася інформація про смерть Єлизавети II, яку поширюють російські видання. Вони посилаються на відповідний запис, який нібито з’явилася на офіційному сайті королівської сім’ї Великобританії, проте на даний момент на сайті такої інформації немає. Англійські видання подібну інформацію не поширювали.

Поки незрозуміло, чи існувало це повідомлення насправді, чи воно є результатом підробки. Представники монархів ніяк не коментували факт існування даного повідомлення.

“Королева Єлизавета II померла уві сні вранці у своїй резиденції в Сандрінгемскому палаці”, – повідомляється в скріншоті, який з’явився в виданнях. Також вони пишуть, що “після видалення посту заяви принца Чарльза і офіційні коментарі з приводу інциденту не поступали”.

Представники російських видань представили скріншот повідомлення, який, на їхню думку, може служити доказом смерті Королеви. Наявність цього запису дозволило користувачам припустити, що відсутність спростування говорить про трагедію в родині монархів, яку тимчасово вирішили приховати від публіки. Особлива увага до цього питання спостерігається в російському сегменті інтернету.

Раніше на офіційному сайті королівської сім’ї з’явилася інформація про хворобу Єлизавети II і її погане самопочуття, яке виявлялося “в останні тижні через сильний кашель і інфекцію в грудях”, проте пізніше офіційні представники ресурсу опублікували інформацію про появу Єлизавети ІІ на недільній ранковій службі в церкві Святої Марії Магдалени, яка перебуває на території королівського маєтку Сандрінгем в графстві Норфолк, разом зі своїм чоловіком принцом Філіпом Единбурзьким і іншими членами сім’ї.

Джерело фейка. Чутки про смерть монарха почалися з інформації, яку в своєму мікроблозі в Twitter опублікував користувач з ніком @ecclesmanutd. “Тільки що почув, що британські медіа навмисно перестали висвітлювати одну важливу інформацію. Це правда”, – написав чоловік, поставивши хештег #mediablackout, під яким згодом почала поширюватися інформація про смерть королеви.

Журналісти ВBC зв’язалися з автором поста, який пояснив, що не має офіційних підтверджень опублікованої ним інформації і просто поширив повідомлення, прочитане на Facebook його дружиною.

Беручи до уваги останні записи на сторінці офіційного представництва Королеви, можна припустити, що публікація про її смерті неправдива. Це підтверджує і факт наявності повідомлення про смерть Єлизавети ІІ на сайті, що спеціалізується на створенні фейкових новин.

Читайте також: Єлизавету II ледь не застрелив вночі її власний охоронець

 

Джерело.

facebook