fbpx
Події
Єгипет заборонив пшеницю з України

Експортери розраховують на зняття ембарго

Найбільший покупець української пшениці – Єгипет – заборонив її ввезення до країни. Як заявив член створеного Міністерством сільського господарства Єгипту спецкомітету Ашраф Халіл, поряд з Росією Україна потрапила до списку країн, чиє зерно заражене грибковим захворюванням – ріжками, пише “ЛІГА.net”.

Як повідомляє видання, з кінця серпня в Єгипті діє офіційна заборона на вміст ріжків в імпортній пшениці.

Карантинна служба Єгипту посилила правила імпорту, заборонивши розвантаження пшениці в портах до проведення фітосанітарного дослідження зерна. Причому спочатку заборонені були партії з мінімальною наявністю грибка. Через день єгиптяни допустили до закупівель зерно з наявністю ріжків не більше 0,05% від обсягу партії.

Читайте також: Лавров у Женеві пригостив журналістів горілкою (фото)

Такі дії влади Єгипту обурили експортерів. “Це дивна позиція, тому що він фактично вніс до свого списку практично всі ті країни, які були для нього постачальниками зерна”, – зазначає керівник аналітичного департаменту консалтингової компанії ААА Марія Колесник.

За оцінками аналітика зернового ринку інформаційної компанії ААА Ярослава Левицького, в сезоні 2015-2016 Україна поставила на єгипетський ринок близько 1,5 млн тонн фуражної пшениці і 0,5 млн тонн продовольчої.

Експерти сходяться на думці, що в разі продовження пшеничного ембарго українські аграрії зможуть диверсифікувати поставки.

“Замість Єгипту українську пшеницю візьмуть в Азії, Африці чи на європейських ринках”, – вважає Левицький.

Заборону на поставки української пшениці Єгипет накладає не вперше. 2009 року єгиптяни назвали українську пшеницю непридатною до споживання, а 2012-го повторили заборону, незважаючи на те що урожай зерна в Україні тоді був невисоким.

Поточного року через ріжки Єгипет уже вводив обмеження на ввезення української пшениці. Але заборона протримався кілька тижнів. Наприкінці серпня Єгипет заборонив поставки пшениці практично з усіх країн, де закуповував її раніше: Франції, Канади, Польщі, Румунії, Сербії та США. Причина та ж: наявність в зерні ріжків.

Читайте також: У Кропивницькому 14-річну вагітну дівчину відправили на аборт всупереч її волі (відео)

Джерело.