fbpx
Події
Є вакцини. Новий вірус грипу «Гонконг», який іде в Україну, можуть підхопити всі, кому менше ніж 50 років

Не встигли ми оговтатися від респіраторних захворювань, які дошкуляли нам у вересні, як вірусологи радять не розслаблятися і готуватися до епідемії грипу. За їхніми даними, в епідсезоні 2016-2017 років циркулюватимуть три віруси грипу: типу А H1N1 «Каліфорнія», H3N2 «Гонконг» і типу В «Брісбен». Два останні небезпечні тим, що є для нас порівняно новими, тож у більшості людей немає до них імунітету.

З каліфорнійським вірусом, його ще називають «свинячим», ми вже знайомі, бо бушує він на наших теренах майже вісім років. Це саме він викликав переполох 2009 року, забравши сотні людських життів.

 Цього сезону, як повідомила ЗМІ Тетяна Дихановська, завідувачка Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України, епідемію грипу можуть спричинити вірус грипу типу А «Гонконг» і вірус грипу типу Б «Брісбен». Останній уже циркулював у нас чотири року тому, частина людей перехворіла і має імунітет. А ось гонконзький був давно, майже 50 років тому. Тож заразитися цим вірусом можуть майже всі, кому менше ніж 50 років.

Завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко повідомила, що гонконзький вірус за рівнем захворюваності спричиняє інтенсивніші епідемії.

Вірус грипу «Гонконг» протікає з високою температурою і також може давати ускладнення у вигляді пневмонії.

Епідеміологи передбачають, що циркуляція гонконзького вірусу грипу розпочнеться у грудні. Цей вірус любить робити сюрпризи під Новий рік, а епідемію слід очікувати приблизно у другій половині січня – першій половині лютого 2017 року. За словами Алли Мироненко, цьогоріч очікуємо одну хвилю епідемії грипу.

Читайте також: В Україну може прийти новий штам вірусу, – лікар

Як захиститися від грипу?
Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко каже, що вихід один – вакцинуватися. І це треба робити вже, принаймні до середини листопада, щоб до приходу вірусів грипу в організмі встиг виробитися імунітет. Насамперед треба зробити щеплення особам, які входять у групу ризику: персоналу медичних та дитячих дошкільних закладів, навчальних закладів, інтернатів, будинків дитини, працівникам державної сфери послуг та транспорту, школярам, студентам, вихованцям будинків дитини, шкіл-інтернатів, сиротинці. До складу вакцин входять ті штами вірусів грипу, які циркулюватимуть на нашій території.

Вакцинуватися чи ні – це особиста справа кожного. Нерідко можна почути думку, що людина зробила щеплення від грипу і все одно захворіла. Але, за словами Наталії Тімко, слід знати, на що саме захворіла. Може, це респіраторна інфекція, від якої вакцина не захищає. Але торік, коли в Україні реєстрували доволі високу смертність від ускладнень грипу, серед тих, хто помер, не було жодної людини, яка вакцинувалася. Тобто, якщо людина зробила щеплення від грипу і захворіла, то ускладнень у неї не буде.

Джерело.

Реклама

facebook