fbpx
Події
Який штраф відмінили українцям

В кінці цього місяця спливає термін сплати податку на нерухомість, однак понад 50% громадян досі не отримали листів із фіскальної служби з вимогами оплатити цей податок.

Які наслідки матиме для українців така затримка з вини податкової розповів президент Спілки фахівців з нерухомого майна України Віктор Нєсін.

Повідомляється, що, приміром, інспектори Дарницького району столиці переконують, що ті, хто не отримав платіжку, не повинні сплачувати податок. Заплатити ж доведеться у разі отримання “листа щастя” лише наступного року – за 2016-й, кажуть і в податковій, посилаючись на ст. 266 Податкового кодексу.

Однак у Державній фіскальній службі кажуть уже зовсім інше: мовляв, штрафу нараховано справді не буде, однак податок доведеться заплатити одразу за два роки: і за 2015-й, і за 2016-й.

Читайте також:ДОЧЕКАЛИСЬ: З 1 СІЧНЯ В УКРАЇНІ СЕРЕДНЯ ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА БУДЕ СТАНОВИТИ 6 000 ГРИВЕНЬ

“Громадянам нічого не потрібно робити. Податкова інспекція сама повинна знайти, нарахувати та надіслати вам повідомлення про сплату податку. У вас є 30 днів на сплату цього податку. Якщо ви згодні з цим, то сплачуєте. Якщо у вас є якісь питання або ви не згодні – ви йдете до податкової інспекції та уточнюєте. Якщо ж ви не сплатили податок після одержання повідомлення, вам прийде штраф. Знову не заплатили – тоді буде суд, опис майна тощо”, – повідомив Нєсін в інтерв’ю виданню “Главком”.

Джерело.

facebook