fbpx
Події
Яку погоду чекати українцям: прогноз синоптиків на тиждень

В Україну йдуть грозові дощі, при цьому в найближчі кілька днів температура повітря підніметься до 31 градуса.

Українців на вихідних чекає порівняно тепла погода. На заході, сході і в деяких областях центральної України – грозові дощі. На початку наступного тижня очікується потепління до 31 градуса вище нуля.

Сайт “Сегодня” з’ясував, яку погоду чекати українцям.

Прогноз погоди на тиждень

У суботу грозові дощі пройдуть на заході країни. При цьому стовпчик термометра коливатиметься в межах 23-25 градусів вище нуля. Така ж температура повітря очікується в центрі і на півночі України. На півдні очікується відносно тепла погода – до 27 градусів тепла вдень. На сході країни повітря прогріється до 24-26 градусів вище нуля.

Грозові дощі в цей день, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, також очікуються в Херсонській, Запорізькій, Харківській, Донецькій і Луганській областях. На решті території – мінлива хмарність.

11 червня грозовий циклон покине територію сходу країни. При цьому опади очікуються на заході, у Вінницькій, Житомирській та Одеській областях.

В інших регіонах – хмарно з проясненнями. У західних областях невелике похолодання, вдень повітря прогріється до 19-23 градусів. На сході, в центрі, столиці і півночі – від 23 до 25 градусів. На півдні стовпчик термометра підніметься до 27 градусів тепла вдень, в Одеській області – до 23 градусів.

У понеділок, 12 червня, опади в Україні не очікуються. На всій території країни – невелика хмарність. При цьому українців чекає потепління, на півдні – до 28 градусів, на заході – до 27, в центрі і на півночі – до 28, а на сході – до 25 градусів вище нуля.

13 червня грозові дощі очікуються на заході країни, крім Волинської, Рівненської та Закарпатської областей. Також опади пройдуть в Житомирській, Чернігівській, Сумській областях та в Києві. На заході стовпчик термометра коливатиметься в межах 23-25 градусів, на півдні і в центрі – до 31 градуса тепла вдень. На півночі і в столиці – від 24 до 28 градусів. У східних областях повітря вдень прогріється до 25-28 градусів.

Народний прогноз погоди

10 червня відзначається день пам’яті преподобного Микити сповідника, повідомляє портал “Синоптик”. Святий Микита в народі шанується вартовим гусей, тому його просто називають гусятник. Це обрядове свято. Гуси з весни вимагають уважного догляду, тому що з’явилися в цей час гусенята часто гинуть.

Щоб врятувати їх від зaгибeлі, народ і дав їм святого покровителя. У народі вважається – якщо тихий день, то урожай буде хороший. Стежили також за конюшиною: “Конюшина зближує листочки – до негоди”.

11 червня вшановується пам’ять священномучениці Феодосії, діви Тирської. У народі свято називали Колосяниця і гречишниці, оскільки в цей час починає колоситися хліб і сіють гречку. З давніх часів день Федосії вважається нещасливим днем: “День святої Феодосії вартий лише всіх понеділків”. У минулі часи в цей день спостерігали за гoробцями: якщо вони веселі, рухливі, забіякуваті – на гарну погоду.

12 червня відзначається день пам’яті преподобного Ісаакія-сповідника. У народі цей день вважається зміїним. За народним повір’ям, у цей день змії “ходять по лісах станицями” і yбuвати їх дуже нeбезпечно.

Кожному зустрічному вони готові за це мcтити без милосердя. З давніх часів до нас дійшла традиція на день Ісакія саджати боби. Наші пращури 12 червня спостерігаючи за павуками: якщо павуки посилено працюють у цей день, значить погода буде мінятися. В цей час цвітуть шипшина і жасмин.

13 червня вшановується пам’ять мyченика Єрмія. У народі Єрмія називали Розпрягальником. Це було обрядове народне свято. Вважалося, що в цей день слід закінчити сівбу. Наші предки прислухалися до зозулі, якщо вона в цей день кує – хороша погода буде. Також звертали увагу на росу – чим рясніше вона ввечері, тим завтра спекотніше.

14 червня вшановується пам’ять мyчеників Юстина Філософа і Харитона. У народі помітили, якщо в цей день довго кує зозуля – передбачається тепла погода без холодного ранку. Ранок цього дня мав для селян велике значення – по ньому визначали урожай: червоний ранок на Устина – червоний налив жита; дощ, похмуро – урожай на льон і коноплі. Для цього дня існує красива сімейна традиція: вечір цього дня слід провести наодинці з коханими, тоді в сім’ї буде щастя.

Читайте також:СКAНДAЛЬНИЙ ПРАНКЕР ПOЦIЛУВAВ АНІ ЛОРАК В СIДНUЦI НА ЧЕРВОНІЙ ДОРІЖЦІ В РОСІЇ: ОПУБЛІКОВАНО ВІДЕО