fbpx
Події
Якщо документи громадянина України втрачені за кордоном чи можливо повернутися в Україну за закордонним паспортом який завантажено у мобільний застосунок «Дія»?

Роз’яснення з цього приводу дає Державна прикордонна служба України.

Відповідно до пункту 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

“У разі коли громадянин, який постійно проживає в Україні, втратив паспортні документи за межами України або якщо строк дії таких документів закінчився під час перебування громадянина за межами України, або встановлено, що вони є недійсними з інших причин, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном.”

Статтею 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

Телеграм-канал Державна прикордонна служба України.