fbpx
Авто
Які зміни правил дорожнього руху чекають українських водіїв

Нещодавно в Раді зареєстрували новий законопроект зі змінами правил дорожнього руху.
Один із творців законопроекту, правозахисник та автор книг “100 порад від штрафів ДАІ” Володимир Караваєв прокоментував зміни, які мають покращити ситуацію на українських дорогах, пише autocentre.ua.

Проїзд екстрених служб

У нових правилах йдеться, що відтепер автомобілі швидкої або іншої екстреної допомоги зможуть рухатися не крайньою лівою смугою, як зараз, а центральною. Відтак, водії інших автівок повинні будуть звільнити смугу, переміщаючись ліворуч або праворуч (рух “ялинкою”). Саме таку практику застосовують у Європі.

Також нові ПДР зобов’яжуть водіїв автомобілів оперативних служб і екстреної допомоги вмикати не лише маячок, але й спеціальну звукову сирену.

У сигналах регулювальника зникне положення правої руки, зігнутої перед грудьми. Від такого сигналу вже давно відмовилися і в Європі, і в країнах пострадянського простору.

Читайте також: П’яні пішоходи спровокували серйозну ДТП: опубліковані фото

Світлові прилади

В оновленій редакції ПДР чітко врегульовані питання щодо користування покажчиками поворотів на перехрестях з круговим рухом.

Тепер після виїзду на таке перехрестя, у випадку подальшого руху по колу, водій повинен буде вмикати лівий поворотник, а при виїзді – правий. Обов’язковим використання покажчиків поворотів стане і під час руху заднім ходом.

Рух у заторах і маневрування

Нова редакція ПДР передбачає, що під час виникнення затору через певну перешкоду або небезпеку на окремій смузі руху, водіям варто буде проїжджати вузьке місце по черзі з кожної смуги.

Також оновлені ПДР під час випередження чи об’їзду надають перевагу в русі водію транспортного засобу, що їде попереду.

Читайте також: Арештовано винуватця ДТП, в результаті якої загинули патрульні у Білій Церкві

Оновлені правила також будуть стосуватися зупинки та стоянки, правил проїзду перехресть, використання смуги для руху громадського транспорту, рух на прилеглих територіях тощо.

Важливо, що модернізовані правила не “напружуватимуть” водіїв і не зобов’язуватимуть їх до перескладання іспитів, наголошує експерт.

Джерело.