fbpx
Перейти до вмісту

Які кольори будуть у моді у 2023

Які кольори будуть у моді у 2023
Цей факт буде дивовижний для тих, хто мало цікавиться природою появи модних кольорів, але прогнозування того, що буде актуальним і затребуваним більшістю жителів планети, займається не тільки Pantone.

Є й інші дослідні інститути, зокрема Інститут кольору WGSN & COLORO.

Спершу розберемо палітру Pantone. На 2023 рік вони запропонували 21 актуальний колір, окрім кольору року – Viva Magenta.

1. Aurora Red і Fiery Red – Червоне сяйво та Вогненний червоний.
Вогненний червоний – бадьорий, енергійний, що змушує серце битися частіше. Колір сильних та зухвалих особистостей. Колір пристрасті та влади. Він перегукується з відтінком Aurora Red – чуттєвим червоним.

2. Crystal Rose – Кришталева троянда.
Ніжний, ширяючий та повітряний відтінок. Він покликаний стати “відповіддю на бажання людей захиститися від божевілля сучасного світу і позбутися емоційного напруження”.

3. Peach Pink – Персиково-рожевий.
Теплий оптимістичний фруктовий колір Peach Pink символізує позитивний настрій, романтику, літо та домашній затишок.

4. Beetroot Purple – Буряково-фіолетовий.
Помітний, психоемоційно нейтральний, що заряджає енергією, що нагадує варіанти фуксійної гами минулих сезонів. Колір для тих, хто любить бути у центрі уваги.

5. Tangelo – Апельсиновий.
Цей цитрусово-помаранчевий колір, що заряджає енергією і позитивом, – символ оптимізму в палітрі майбутнього сезону. Відтінок, який неможливо не помітити, повз який не можна пройти.

6. Empire Yellow – Імператорський жовтий. Легкість, свіжість і водночас велич та шляхетність. Недаремно він був названий імператорським.

7. Classic Green, Love Bird і Panront Lush Meadow – Класичний зелений, Птах кохання і Пишний луг.
У цій трійці слід звернути увагу на колір, названий авторами “живительним”. Це класичний зелений – колір гармонії, зростання та відродження.

Не менш цікавим є екзотичний Love Bird. Живий і яскравий відтінок зеленого, який має стати відмінним антидепресантом і нагадати про зв’язок людини з природою.

дівчина
Фото: Pixabay
8. Leek Green – Зелена цибуля. Природний, врівноважений та помірний колір. Класичний у звичному значенні.

9. Blue Perennial і Riverside – Блакитний багаторічник і Берег річки.
Blue Perennial/Синій багаторічник – природний, спокійний, помірний та заспокійливий колір. Колір, покликаний заспокоїти та врівноважити. Йому вторить відтінок Riverside.

10. Summer Song, Skylight та Airy Blue – Літня пісня, Світло неба та Повітряно-блакитний. Самі назви тонів кажуть за себе.
Skylight і Summer Song (Літня пісня) – кольори, що асоціюються з безтурботною природою. Їхня функція – дарувати спокій і розслабляти.

11. Vanilla Cream – Ванільний крем. Мрійливий, романтичний, жіночний та легкий колір. Це один із тонів нової класики.

12. Macchiato та Warm Taupe – Макіато та Теплий темно-сірий.
Warm Taupe і Macchiato також відносяться до категорії класичних і благородних кольорів палітри 2023. А Macchiato ще й “апетитний” – він нагадує колір кави з шаром повітряної пінки або молоком.

13. Gray Lilac і Sharkskin – Сіро-бузковий і Акулья шкіра.
Класичні цікаві кольори. Універсальні та натуральні. Gray Lilac – складний і трохи містичний, невловимий відтінок.

На думку виконавчого директора Інституту кольору Pantone Леатріс Айсман, кольори сезону 2023 «відбивають нову еру, в яку ми вступаємо». Це дуже контрастна та радісна палітра, де насичені, соковиті та життєрадісні тони доповнюються спокійними відтінками «нової класики».

Ці тони не випадково заслужили на такий обов’язковий епітет: вони були перевірені часом – подібні відтінки були на піку популярності в минулі роки – і є універсальними не лише по відношенню до тонів 2023, а й до більшості існуючих кольорів.

Що стосується яскравих відтінків у палітрі – вони бадьорять, роблять посилання на природу та відповідають одному з трендів 2023 року “здоров’я та оздоровлення”.

Наприклад, помірні зелені тони сприяють заспокоєнню, а помаранчевий та королівський жовтий допомагають імунній системі.

Подібну в ідейному змісті палітру представили Інститут кольору WGSN & COLORO. На їхню думку, ключовий колір Весна/Літо 2023 — «цифрова лаванда». Вона схожа на колір року, що минає, але в сильно розведеному, ніжному варіанті.

WGSN & COLORO назвали цифрову лаванду символом психічного та фізичного здоров’я.
Лавандовий колір діє заспокійливо, і саме його потребує людина в стані тривоги. Цифрова лаванда була названа авторами кольором покращень та турботи про себе.

Її доповнюють:

1. Космічний пил / Astro Dust – середній по глибині спокійний і помірний червоний, що народжує асоціацію з червоною планетою.

2. Галактичний кобальт / Galactic Cobalt – за ідеєю авторів цей синій колір символізує віртуальну реальність і відображає розвиток мета-всесвіту.

3. Листя шавлії / Sage Leaf – природний приглушено-припилений колір протиставлений на палітрі технологічним кольорам. Він, як і цифрова лаванда, покликаний знижувати стрес, дарувати спокій та умиротворення, сприяти спогляданню. Він уособлює повільне життя, зв’язок із природою та оздоровлення.

4. Тиснений абрикос / Apricot Crush – теплий, бадьорий, оптимістичний колір. Автори назвали його “кольором, що містить вітаміни”.

5. Насичений червоний / Luscious Red – динамічний, стимулюючий, пристрасний, але водночас прозорий та легкий колір. Він уособлює розширення можливостей.

6. Сонячний годинник/ Sundial – ще один натуральний колір на палітрі. Охристо-жовтий колір, що асоціюється з ремеслами, сільським життям, закликає людину відновлювати зв’язок із природою. Він є закликом до збалансованого способу життя та сталого розвитку. Це ще один екологічний колір повільної моди у гардеробах 2023 року.

7. Спокійний синій/ Tranquil Blue – колір, який має стати головним відтінком сезону Весна/Літо 23. Помірний і врівноважений колір, що нагадує про воду і небосхилі, покликаний врівноважити негативні емоції і дати умиротворення сучасній людині.

8. Вердигри/Verdigris – колір окисленої міді, що знаходиться на межі синього та зеленого кольорів. Його, незважаючи на високу насиченість, також можна сміливо асоціювати з природою, хоча автори назвали Verdigris перехідним кольором від природних до цифрових відтінків.

Аналізуючи обидві палітри, можна помітити, що ідеї, якими надихалися в Інститутах вивчення кольору на підставі аналізу настроїв споживачів у різних країнах, дуже близькі один до одного за змістом та естетикою.

Всі ці відтінки повинні сприяти оптимізму, психологічному та фізичному оздоровленню, вселити надію та почуття стабільності та рівноваги, подарувати людям почуття наявності опори.

Позначки:

You cannot copy content of this page