fbpx

Які домашні справи можна доручати дітям різного віку

Батьки часто задаються питанням, коли ж варто привчати дитину до відповідальності? Йдеться також і про доручення, визначення обов’язок по дому. Батьки повинні бути уважними до свого чада, адже всі діти індивідуальні, тому підхід теж повинен бути особливим.

І все ж, коли слід дозволяти дитині допомагати по дому, залишатися одному, бути відповідальним за ту чи іншу роботу? Щоб розібратися, ми вирішили дізнатися, що думають психологи з цього приводу. На думку Берниса Грюнвальда і Гарольда Макабі, діти повинні відчувати себе повноправними членами сім’ї, яким довіряють і яких привчають до відповідальності.

Якщо ви вчасно не навчите дитину прибирати за собою, то вона і виросте неохайною. Або, наприклад, якщо ви весь час будете боятися залишати дитину саму вдома, то навіть в дорослому віці вона буде відчувати дискомфорт, залишаючись наодинці з собою. Подбайте про свою дитину і уважно вивчіть ці дані!

З роки: збирати іграшки, чистити зуби, вмиватися, причісуватися, самостійно роздягатися, з невеликою допомогою одягатися, складати книжки і журнали на полицю, відносити серветки і столові прибори на стіл, витирати за собою, якщо вчасно не встиг в тyaлет.

4 роки: допомагати застелити і розстелити постіль, витирати порох, допомагати готувати десерти та прикрашати їх. Помагати прибирати в домі і саду. Допомагати мити посуд.

Читайте також: “Я не хочу вечорами робити з дитиною уроки, я погана мама?”: мама школярки виступила проти домашніх завдань і збурила соцмережу

5 років: самостійно розстеляти і застеляти ліжко. Допомагати прибирати в квартирі. Оплачувати дрібні покупки, годувати домашнього улюбленця і прибирати за ним, зав’язувати шнурівки. Складати чисту білизну. Самостійно одягатися і складати одяг. Самостійно готувати собі бутерброд і прибирати за собою. 

6 років: пилососити, поливати квіти, вигулювати домашній улюбленців.Виносити сміття. Збирати речі для школи. Чистити овочі, накривати на стіл. Вибирати для себе одяг.

7 років: купати домашніх улюбленців, прасувати прості речі, самостійно прокидатися вранці і лягати спати ввечері, залишати після себе чистий тyaлет і ванну.

8-9 років: мити підлогу, наводити лад у шафах та на поличках, вміти пришивати ґудзики та зашивати дірки. Самостійно набирати для себе ванну. Допомагати іншим, доглядати за молодшими братиками та сестричками.

9-10 років: вміти користуватися пральною машинкою, самостійно переходити дорогу, ходити в гості, змінювати постільну білизну. Купувати продукти по списку.

10-11 років: самостійно їздити у автобусі, відповідально ставитися до витрати кишенькових гроші. Не бояться дома залишатися самій.

11-12 років: допомагати батькам у важливих справах(ремонт). Чистить плитку і духовку. Самостійно розподіляти час для відпочинку і виконання домашніх завдань.

13-17 років: приготувати їжу для всієї сім’ї, допомагати старшим, послідовно виконувати поставлені завдання, мати уяву про власні можливості.

You cannot copy content of this page