fbpx

“Якби Савченко мовчала, це принесло б більше користі” – адвокат Новіков (відео)

“Надія Савченко стала непотрібним фактором розколу для українців”. Таку думку в інтерв’ю журналу “Країна” розповів російський адвокат народного депутата Надії Савченко 34-річний Ілля Новіков.

“Суд над Савченко став для мене Хрестовим походом. Це великий професійний виклик. В адвокатській роботі є різні виклики. Моральний – вивчати злодія-Гітлера-педофіла в одній особі. Суто технічний – зрозуміти, наскільки ти компетентний, щоб вникнути у заплутану історію. І тест на витривалість: чи здатний вести процес півроку-рік, коли практично живеш у літаку.

Читайте також: Процес пішов: у поліції анонсували зміни “закону Савченко”

Присвятив цій справі два роки. Майже не брав інших. Усі тижні – робочі, я мав бути у Донецьку Ростовської області. Окрім випадків, коли мінялися з колегами. У неділю ввечері сідаю в літак із Москви, прилітаю до Ростова, їду на таксі ще 150 кілометрів. Понеділок, середа й четвер – судові дні. У вівторок маю встигнути до Надії в СІЗО. Паралельно написати папери на наступний тиждень. У четвер-п’ятницю летиш додому, в суботу – відсипаєшся, у неділю – знову літак. Так півроку. У проміжку мав вигадувати щось для захисту”, – розповідає адвокат.

За думку Новікова, часто слова Савченко неправильно інтерпретують.

“Надія Савченко стала для мене другом. Хоча складно примиритися з тим, що вона каже останнім часом. Розумію, що має на увазі там, де інші бачать зраду. Знаю, як формулює, тому можу відновити її думку. Але це проблеми політика, якщо його не розуміють. Якби ці три місяці вона мовчала, це принесло б значно більше користі.

В Україні з’явився хороший чи поганий народний депутат. Але героя у блискучих обладунках ми втратили. Дехто розуміє Надію. Але вона вже перетворилася у непотрібний фактор розколу між українцями. А для конфліктів і так вистачає приводів. Мінус герой плюс розкол – поганий баланс”, – вважає він.

Адвокат вважає, що справа над українкою стала важливою не лише для України, а й для Росії.

“Важливість справи Савченко не в тому, що вдалося штрикнути Путіна. Показати, який він поганий. Це – чудова історія про те, як працюють російські слідство та суд. Удар по їхній репутації, який руйнує презумпцію, що їхнім рішенням можна довіряти.

Цим я зробив послугу Росії. Щоразу, коли йдеться про судову реформу, звучать голоси: “все не так погано, давайте трошки підрихтуємо і буде взагалі добре”. Це – історія про те, що все погано. Дім треба перебудовувати від фундаменту, а не дах фарбувати”, – каже Новіков.

Читайте також: Савченко поділилася, чому не хоче мати дітей (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page