fbpx

Як зрозуміти, що лікар призначив вам фуфломіцін?

Останнім часом українське МОЗ вживає чимало спроб «просвітити населення» в питаннях доказової медицини. І ми все частіше чуємо про призначення «зайвих» ліків і так званих «фуфломіцинів» (неефективних препаратів). Але коли ви отримуєте рецепт від лікаря, якому довіряєте, у вас не виникає думки про те, що з призначенням щось не так. Проте, задуматися варто. Як мінімум, ви переконаєтеся, що медик дійсно гідний довіри, як максимум – заощадите на ліках, які вам не допоможуть.

Про те, як зрозуміти, що в рецепті вказано фуфломіцін, розповів на своїй сторінці в Фейсбуці лікар-отоларинголог Анатолій Власенко. Зараз пора застуд, тому мова піде про гостpі захвоpювання дихальних шляхів.

ПРОТИВІРУСНІ. При ГРВІ немає ефективних ліків, що достовірно пом’якшують симптоми хоча б на день або проводять профілактику ускладнень. Так що сміливо відкидаємо всі препарати з припискою «противірусні». Сюди відносяться: інтерферони (віферон, лаферобіон), індуктори інтерферонів (ізоприназин, циклоферон, протефлазид і ще мільйон), нестероїдні протизапалювальні засоби з противірусною дією (амізон), всякі арбідоли і аміксини… Всіх не згадати – їх легіон. БАЧИТЕ НАПИС ПРОТИВІРУСНІ – БІЖІТЬ!

МІСЦЕВІ АНТИБІОТИКИ І АНТИСЕПТИКИ (для порожнини носа і рота). Немає доказів того, що мікроби на наших слизових, принесені їм в жеpтву, гинyть для нашого блага. Більшість з них там, між іншим, жили, створювали сім’ї і займалися соціально корисною справою: тримали оборону перед відверто поганими хлопцями – реально патогенними бацилами. А тут – кулях!.. смepть-розpуха, ніякої користі. Пару yбuтuх вірусів або бактерій вкладу в боротьбу з інфекцією, яка живе в кpoві, не зроблять. Так що відмітаємо все, що містить фраміцетін, поліміксин Б, гентаміцин, мірамістин, декаметаксін, хлоргексидин, тіреотрицин, стрептоцид, препарати срібла (золота, платини), будь-які антибіотики або антисептики, призначені для місцевого використання в горлі (таблетки, спреї) або носа (краплі, спреї).

Читайте також: Збережіть собі, щоб знати розшифровку аналізу кpoві

ОЧНІ ТА ВУШНІ КРАПЛІ, ЯКІ ПОТРІБНО КАПАТИ В НІС. Ну серйозно, не треба цього робити. Зазвичай це стосується сульфацила, тобродекса, софрадекса.

ВІДХАРКУВАЛЬНІ, МУКОЛІТИКИ, ПРОТИЗАПАЛЬНІ. Особливо в дитячій практиці. Сюди відносяться амброксол, всякі цистеїни (ацетилцистеїн, карбоцистеин і т.д.), фенспірид, всякі травички-муравки.

ПРЕПАРАТИ ДЛЯ НЕБУЛАЙЗЕРА (інгалятора). У нього не варто лити декаметоксин, амінокапронову кислоту, соду-буфер, мірамістин, хлоргексидин, амброксол ну і, звичайно ж, боржомі.

ГОМЕОПАТІЯ. Мається на увазі продукція компаній Heel, Boiron, DHU, Біттнер і ще безлічі контор, які видають за ліки препарати без діючої речовини. Краще покладіть заговір про одужання на жуйку, і буде такий же ефект.

Джерело –  ETCETERA.MEDIA.

You cannot copy content of this page