fbpx
Події
Як знайти роботу тим, кому “за”

Роботодавцям хочуть встановити квоти на працівників із інвалідністю та співробітників від 45 років. Нововведення анонсували у Мінсоцполітики. Роботодавці знайдуть спосіб обходити такі квоти, кажуть експерти. Про це Gazeta.ua розповіла кар’єрний консультант Тетяна Волошина.

“Сприйматимуть їх як формальність. Братимуть трудові книжки старших людей, але це будуть мертві робочі місця. Щоб не платити штраф за недотримання квот, можуть платити мінімльну зарплату. Квотами наврядчи можна вирішити проблему”, – коментує Волошина.

За її словами, найбільша помилка пошукачів роботи у зрілому віці – тиснути на жалість роботодавця.

Читайте також:ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПЕНСІЮ, ПРАЦЮЮЧИ НА НЕОФІЦІЙНІЙ РОБОТІ

“Зрілих пошукачів треба навчати шукати роботу, пояснювати, кого потребує ринок, як виглядати і поводитися на співбесіді. Шукають активних, цілеспрямованих. Часто кандидати старші за 45 років на співбесідах роботодавцям нарікають, що мусять утримувати дітей, платити кредити. Тиснуть на жалість. А мають “продавати себе” як фахівців. Роз’яснювати таке повинні центри зайнятості. Що держава взялася за проблему – добре. Її слід вирішувати глобально, але не адміністративно”, – каже експерт.

Через відїзд молоді на роботу закордон роботодавці нині мають менше упереджень щодо пошукачів “45+”, аніж 3-4 роки тому, говорить Інна Новицька, власниця компанії з пошуку роботи “Нова персона”.

“Однак роботодавці більше налаштовані брати на роботу молодь, бо вона активна. Але вік не завжди в пріорітеті. Більш важливі для роботодавців інші якості, в першу чергу, професійні вміння. Одного разу шукали головного енергетика. У компанії негласно попросили знайти людину до 45 років. Врешті взяли 63-річного чоловіка. Бо грає в волейбол, а у них якраз своя корпоративна команда з волейболу”, – каже Новицька.

4% персоналу на кожному підприємстві повинні бути заброньовані для людей з інвалідністю. Це ж має стосуватися людей певних вікових груп, яким необхідно допрацювати певний віковий стаж, а їх не беруть через дискримінацію за віком – від 45 років.